1. liga piłkarzy ręcznych. Wyraźna wygrana Wisły Sandomierz nad Viretem CMC Zawiercie

Marcin Radzimowski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z Viretem CMC Zawiercie.

Wisła Sandomierz - Viret CMC Zawiercie 36:29 (19:14)
Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - A. Malinowski, Szklarski 3, Białkowski 5, Radwański 2 (1), S. Malinowski 6, Chudzik 2, Pawelczyk 8 (6), Kozioł 2, Werstler 8.

To był jeden z najlepszych meczów sandomierzan w tym sezonie. Drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego uzyskała swój drugi wynik zdobytych bramek w bieżących rozgrywkach (więcej, 41, rzuciła Grunwaldowi Ruda Śląska). Akcje gospodarzy w ataku pozycyjnym były przemyślane, poukładane i skuteczne, ale sporo bramek "wiślacy" zdobyli również z kontrataków, do czego okazje dawały im dobra gra defensywy i interwencje bramkarzy.

W pierwszej połowie Wisła długo odskakiwała na dwie, trzy bramki, ale Viret twardo walczył i doprowadzał do remisów. Aż do końcówki pierwszej połowy. W 22 minucie miejscowi prowadzili tylko 13:12, ale końcówka tej części gry należała wyraźnie do nich.

W drugiej połowie Wisła kontrolowała przebieg wydarzeń, zespół z Zawiercia ani raz nie zmniejszył jej prowadzenie do mniej niż czterech bramek. Końcówka meczu znów należała do naszych szczypiornistów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani