1. Liga piłki ręcznej. Wysoka porażka SPR Wisły Sandomierz z Orłem Przeworsk. Wisła wciąż ostatnia w ligowej tabeli

Bartosz Wartałowicz
SPR Wisła Sandomierz/Facebook
Szczypiorniści SPR Wisły Sandomierz przegrali na wyjeździe z Orłem Przeworsk 28:41 (17:19) w ramach przełożonego meczu 21 kolejki 1 ligi piłkarzy ręcznych. Zespół Adama Węgrzynowskiego jest na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Porażka SPR Wisły Sandomierz w Przeworsku

Orzeł Przeworsk - SPR Wisła Sandomierz 41:28 (19:17)

Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 19:17 dla zespołu z Przeworska, który dawał jeszcze szansę przyjezdnym na nawiązanie walki. Prawdziwy dramat SPR Wisły zaczął się w drugich 30 minutach. Goście nie potrafili zatrzymać m.in. Marcina Wajdy, który rzucił 9 goli dla Orła - najwięcej na parkiecie. W 42 minucie było 27:22 dla gospodarzy, którzy wcale nie zamierzali wyłącznie utrzymywać tej przewagi. Od tego momentu wiślacy rzucili zaledwie 6 bramek, przy aż 14 trafieniach Orła Przeworsk. Po stronie gości najlepiej punktował Aleksy Radwański - 8 trafień, a MVP spotkania został zawodnik gospodarzy Mateusz Świerk.

SPR Wisła Sandomierz zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z zaledwie jednym zdobytym punktem w 11 spotkaniach. Kolejnym rywalem Wisły będzie KS Viret CMC Zawiercie. To spotkanie odbędzie się w Zawierciu w niedzielę 18 lutego o godzinie 17.