1 liga siatkarzy. Szybka przegrana 0:3 Buskowianki Kielce w Suwałkach ze Ślepskiem (ZDJĘCIA Z MECZU)

Siatkarze Buskowianki przegrali w Suwałkach.
Siatkarze Buskowianki przegrali w Suwałkach. facebook buskowianka kielce
W meczu 21 kolejki pierwszej ligi siatkarzy, Buskowianka Kielce przegrała 0:3 ze Ślepskiem w Suwałkach.

Ślepsk Suwałki - Buskowianka Kielce 3:0 (25:19, 25:13, 25:23).

Ślepsk: Gonciarz 1, Siek 5, Kapaiew 5, Rohnka 14, Winnik 18, Sapiński 9, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki 1, Lakowski 0, Skrzypkowski 0, Tpomczak 0, Krupiński (libero).

Buskowianka: Adamski 4, Rećko 4, Busch 6, Kosiba 4, Woźnica 1, Starzec 2, Jaskuła (libero), Kowalczyk (libero) oraz Godlewski 4, Szymański 2, Bachmatiuk 3, Pacholczak 0.

MVP: Wojciech Winnik (Ślepsk)

Pierwsza odsłona spotkania lepiej zaczęła się dla drużyny z Suwałk 7:5. W ataku dobrze sobie radził Sapiński. Drużynie z Kielc nie można było odmówić walki. Odrobili straty 8:8 i od tego momentu zespoły grały równo. Podopieczni Mateusza Grabdy nie wstrzymywali ręki w polu serwisowym, m.in. Piotr Adamski 14:14. Równa gra utrzymywała się do stanu 16:16. Następnie inicjatywę na parkiecie przejęli zawodnicy MKS-u Ślepsk. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Wojciech Winnik.

Drugi set spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze 5:2. Nie wstrzymywali ręki w ataku, za to proste błędy popełniali goście. Po stronie MKS-u w ataku dobrze spisywał się Jakub Rohnka 8:4 i 13:7. Podopieczni Mateusza Mielnika do końca tej partii kontrolowali grę 20:9. Wygrali pewnie tę część meczu 25:13.

Trzecia partia praktycznie do połowy toczyła się pod dyktando suwałczan, którzy utrzymywali równy rytm gry 15:13 i 17:14. Siatkarze Buskowianki robili co, tylko mogli, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem. Dzięki świetnej postawie Michała Godlewskiego doprowadzili do remisu 19:19. Końcówka była zacięta, ale w najważniejszych momentach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze 25:23. Skuteczny blok gospodarzy zakończył ten sobotni mecz.