10 medali dla Czarnych Połaniec na turnieju w Miliczu i Łodzi

Dorota KUŁAGA [email protected]
Drużyna Czarnych po udanym starcie w Miliczu, na dole trener Tadeusz Szkwarek i olimpijczyk Marek Garmulewicz. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisali się zapaśnicy Czarnych Połaniec w Miliczu i Łodzi - w sumie wywalczyli dziesięć medali.

Zapaśnicy Czarnych Połaniec na zawodach w Łodzi wywalczyli siedem miejsc na podium. W dolnym rzędzie trener Wiktor Skrobacz. Archiwum prywatne

(fot. Archiwum prywatne)

Zapaśnicy Czarnych Połaniec zdobyli trzy medale na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek i Młodzików w Miliczu. Bardzo dobrze spisali się też na zawodach w Łodzi - wywalczyli siedem miejsc na podium.

W imprezie wzięło udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski. W tym gronie byli zapaśnicy Czarnych Połaniec, którzy rywalizowali w stylu wolnym - Patryk Jurkowski, Piotr Adaś, Jakub Władczyk, Marcin Czwartosz i Piotr Migoń.

JURKOWSKI NIE DAŁ
SZANS RYWALOM

Na szczególne pochwały zasłużył Patryk Jurkowski, który zdobył kolejny złoty medal, pokonując wszystkich swoich przeciwników przed czasem. Turniej ten był też kolejnym sprawdzianem formy przed jesiennymi Makroregionalnymi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się 18 października w hali sportowej Zespołu Szkół w Połańcu oraz przed Mistrzostwami Polski Młodzików - rozegrane zostaną w dniach 7 - 9 listopada w Olsztynie. - Wyniki z Milicza to dobry prognostyk przed tymi imprezami - powiedział Tadeusz Szkwarek, jeden z trenerów Czarnych.

Indywidualnie największy sukces odnieśli: Patryk Jurkowski - 1 miejsce w wadze do 35 kilogramów, Piotr Migoń - 2. miejsce w wadze do 66 kilogramów, Jakub Władczyk - 3. miejsce do 53 kilogramów, Piotr Adaś - 7. miejsce do 42 kilogramów, Marcin Czwartosz - 10. miejsce do 59 kilogramów. W klasyfikacji drużynowej Czarni uplasowali się na siódmej pozycji w gronie 27 reprezentacji klubowych. Wymienieni zawodnicy są wychowankami trenerów - Henryka Skotnickiego i Tadeusz Szkwarka.

SIEDEM MEDALI W ŁODZI

Zapaśnicy z Połańca z dobrej strony pokazali się także na Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego o Wielki Puchar Łodzi. W zawodach rywalizowało 79 zawodników oraz 42 dzieci w konkurencji "pierwszy krok zapaśniczy". Czarnych reprezentowała 14-osobowa drużyna, która wywalczyła siedem medali.

W klasyfikacji klubowej młodzików i młodziczek w gronie 12 startujących ekip zapaśnicy z Połańca zajęli trzecie miejsce, a w klasyfikacji klubowej dzieci wywalczyli piątą pozycję. Trenerami tych zapaśników są: Tadeusz Szkwarek, Henryk Skotnicki i Wiktor Skrobacz.

Wyniki zapaśników z Połańca: 48 kilogramów: 1. Weronika Kapinos, 73 kg: 1. Piotr Migoń, 38 kg: 2. Patryk Jurkowski, 73 kg: 3. Wiktor Służalski, 53 kg: 5. Jakub Władczyk, 63 kg: 5. Marcin Czwartosz, 47 kg: 5. Dominik Wróbel, 53 kg: 8. Jakub Jurkowski, 63 kg: 8. Jakub Czarnecki, 42 kg: 10. Piotr Adaś, 63 kg: 10. Filip Żugaj;
kategoria dzieci - pierwszy krok zapaśniczy: 34 kg: 1. Joanna Kaczor, 33 kg: 2. Damian Sijka, 42 kg: 2. Karol Durma.