109 bramek w meczu piłki ręcznej! 5 zdobył kielczanin

/PK/
Paweł Podsiadło, wychowanek Vive Targi Kielce, zdobył 5 bramek w meczu gwiazd francuskiej ekstraklasy piłki ręcznej. Francuskie gwiazdy pokonały gwiazdy zagraniczne niecodziennym wynikiem 55:54.

Mecz w słynnej hali Bercy oglądało 9 tysięcy widzów. Paweł Podsiadło, 27-letni rozgrywający występujący w zespole Alsace Handball, znalazł się doborowym gronie. W drużynie gwiazd francuskich zagrali między innymi Luc Abalo, Michael Guigou, Daniel Narcisse, a nawet reaktywowany specjalnie na tę okazję były gwiazdor reprezentacji Francji Jackson Richardson (wyszedł do rzutu karnego). Nie zagrał kontuzjowany bramkarz Thierry Omeyer. W zespole gwiazd zagranicznych obok Podsiadły wystąpili między innymi Marko Kopljar, Dragan Gajić, Diego Simonet, Morten Olsen, Jorge Maqueda, czy znani zawodnikom Vive Targi Kielce z niedawnych meczów Ligi Mistrzów z Dunkierką, Mohamed Mokrani i Jaleleddine Touati. Dwie bramki dla Francuzów zdobył bramkarz Dunkierki, Vincent Gerard.

Spotkanie składało się z 20-minutowych tercji, a obie drużyny nie przykładały żadnej wagi do obrony, starając się zdobywać jak najwięcej widowiskowych bramek.

Francuzi - Gwiazdy Zagraniczne 55:54 (18:16, 17:22, 20:16).

Francuzi: Abalo 7, Anic 3, Guigou 5, Lamon 8, Narcisse 5, Nyokas, Abily 4, B. Briffe 4, Detrez 4, Porte 7, Saurina 5, Gerard 2, Richardson 1.
Gwiazdy Zagraniczne: Kopljar 4, Ilic 8, Gajić 5, Olsen 7, Rivera 6, Zvizej 3, Maqueda 5, Mokrani 1, Podsiadło 5, Simonet 5, Touati 5.