Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

13-letni Kamil z Opatowa bardzo chce żyć. Chłopiec walczy każdego dnia. Na leczenie potrzebne są duże pieniądze. Pomóżmy!

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
13-letni Kamil Barczewski z Opatowa cierpi na nieuleczalne choroby genetyczne: Zespół Barttera związany z nieprawidłową pracą cewek nerkowych i fenyloketonurię.
13-letni Kamil Barczewski z Opatowa cierpi na nieuleczalne choroby genetyczne: Zespół Barttera związany z nieprawidłową pracą cewek nerkowych i fenyloketonurię. archiwum prywatne Agnieszki Barczewskiej
13-letni Kamil Barczewski z Opatowa cierpi na nieuleczalne choroby genetyczne: Zespół Barttera związany z nieprawidłową pracą cewek nerkowych i fenyloketonurię. Codziennie walczy ze śmiercią. Warunki w jakich mieszka są fatalne. Znikąd nie ma pomocy.

13-letni Kamil z Opatowa każdego dnia walczy o życie

Kamil ma marzenie, chce zostać strażakiem. Jego mama Agnieszka, każdego dnia boi się o życie swojego ukochanego syna. Każdego dnia razem pokonują przeciwności losu. Łatwo nie jest. Pani Agnieszka, ze względu na chorobę syna, który wymaga 24 godzinnej opieki, nie pracuje, utrzymuje się z zasiłku pielęgnacyjnego. Pieniędzy na leczenie, a właściwie na utrzymanie dziecka przy życiu, potrzeba mnóstwo. Koszt miesięcznego leczenia wynosi około 7 tysięcy.

- Najważniejsze są dla nas leki i sprzęt medyczny, bo więcej się nie da nic zrobić dla Kamilka – mówi Agnieszka Barczewska, mama Kamila.

Kamil ma 13 lat, w tym czasie przeszedł już 6 operacji, dzięki którym żyje.

W ubiegłym roku przeszedł operację i to była już ostatnia, jaką można było zrobić. To są choroby genetyczne, których się nie da leczyć, zostaje tylko leczenie objawowe, podawanie leków, monitorowanie i to wszystko

– mówi załamana matka.

Zespół Barttera związany z nieprawidłową pracą cewek nerkowych to wrodzone, genetycznie uwarunkowane upośledzenie czynności cewek nerkowych – zwrotnego wchłaniania potasu oraz zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej, elektrolitowej. Fenyloketonuria to wrodzone, uwarunkowane genetycznie zanurzenie przemiany fenyloalaniny do tyrozyny spowodowane mutacją genu hydroksylazy fenyloalaniny.

- U Kamilka może w każdej chwili dojść do zatrzymania krążenia, wystarczy niewielki spadek elektrolitów. Codziennie wykonuję badania. Musieliśmy kupić cały sprzęt laboratoryjny w domu, żeby mieć nad tym wszystkim kontrolę – tłumaczy pani Agnieszka.
By móc profesjonalnie zajmować się dzieckiem, pani Agnieszka skończyła 11 kursów w tym ratownictwo medyczne.

Pani Agnieszka, dwoje jej dzieci, jej brat i mama mieszkają w fatalnych warunkach. W starej kamienicy, bez łazienki, ciepłej wody i ogrzewania. Jest wilgoć, pleśń i szczury.
- Nie ma znikąd pomocy. Pokój Kamilka jest szpitalem, dzięki zbiórkom udało się zakupić potrzebny sprzęt medyczny, dzięki któremu mogę go ratować – zauważa.

Kamil wymaga całodobowej opieki, przez co mama nie może iść do pracy i zarabiać, utrzymuje się z zasiłku pielęgnacyjnego i 500 plus. Koszt leczenia dziecka jest przerażający.

- Miesięczny koszt leczenia to około 7 tysięcy złotych. Nie mam możliwości podjęcia pracy, muszę być przy dziecku. Nie wystarcza mi nawet na leki, a dochodzi jeszcze dieta Kamilka, opatrunki. Syn ma założoną do żołądka gastrostomię, to taka rurka wszyta do żołądka i ona wychodzi bezpośrednio z brzuszka. Karmiony był pompą, a teraz przeszliśmy na karmienie strzykawkami. Miesięczny koszt za same strzykawki to ponad 500 złotych. Chcieliśmy uzbierać pieniądze na mieszkanie, ale wszystko pożarło leczenie. Ostatnio kupowaliśmy aparat do USG, który kosztował 27 tysięcy złotych. Sprzęt jest niezbędny do monitorowania dziecka. Zanim bym go dowiozła do szpitala, to by nie przeżył. Nie mogę go oddać do hospicjum, nie chcę. Życie mojego syna jest najważniejsze. Walczymy już 13 lat i nadal będziemy walczyć – mówi pani Agnieszka.

Kamil marzy, by zostać strażakiem. - Ostatnio wtulił się w moje ramiona i mi opowiadał o swoim stroju strażaka, jazdą w samochodzie strażackim… - podsumowuje mama.

Możecie wesprzeć Kamilka finansowo tu: Pomóż Kamilkowi z Opatowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie