14 maja bezpośrednie starcie KP KSZO z Garbarnią Kraków!

Rafał Soboń
Tomasz Persona otworzył wynik derbowego spotkania z Wisłą Sandomierz już w 3 minucie gry. Rafał Soboń
W ten weekend KSZO będzie pauzować, a za tydzień dwa ważne mecze - w lidze z Garbarnią, a z Neptunem o finał okręgowego pucharu Polski.

Kilka dni na regenerację przed kluczowymi meczami - w III lidze oraz pucharze

To był udany weekend dla piłkarzy i kibiców KSZO 1929 Ostrowiec. Zespół pewnie wygrał w derbowym meczu z Wisłą Sandomierz, a na trybunach panowała dawno wyczekiwana atmosfera piłkarskiego święta.

Przekonywująca wygrana

Wszystko za sprawą dobrej gry, ale i faktu, że tym razem klatka dla kibiców druzyny przyjezdnej nie pozostała pusta. Więcej powódów do radości mieli jednak miejscowi. Już w trzeciej minucie, po krótko rozegranym rzucie wolnym piłkę przejął Tomasz Persona. Podciągnął pod pole karne i fenomenalnym uderzeniem po długim rogu otworzył wynik spotkania. W 33 minucie stadion oszalał po raz drugi. Piłka jak po sznurku przeszła z lewej na prawą stronę, a po dośrodkowaniu Nogaja, tuż przy dalszym słupku uderzył Michał Stachurski, podwyższając na 2:0.

Jak w 49 minucie nie padła bramka dla Wisły, wie tylko Stanisław Wierzgacz, który wpierw wybronił uderzenie głową z pięciu metrów, a następnie dobitkę z metra. Równie niebezpiecznie było pięć minut później, gdy błąd Klaudiusza Łatkowskiego przy wybijaniu piłki sprawił, że w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Stróżak, na szczęście dla gospodarzy, nie trafił w światło bramki. Zawodnik KSZO zrehabilitował się dwie minuty później, wykańczając wrzutkę z rzutu rożnego na krótki słupek. Kropkę nad „i” postawił w 77 minucie Jakub Kapsa, który zapoczątkował akcję na własnej połowie i sam ją wykończył w polu karnym rywala, finalizując podanie od Adriana Gębalskiego.

TERAZ WOLNE

W najbliższy weekend - z uwagi na fakt, że w przerwie zimowej z rozgrywek wycofał się zespół Porońca Poronin - ekipa Tadeusza Krawca będzie pauzować. Za to już w następnej kolejce zagra najważniejszy mecz rundy wiosennej. W sobotę 14 maja o godzinie 19 - przy światłach - podejmować będzie przy Świętokrzyskiej 11 aktualnego lidera, Garbarnię Kraków.

Nim jednak dojdzie do tej potyczki, zespół KSZO zagra o awans do finału rozgrywek o puchar Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Mecz z czwartoligowym Neptunem Końskie rozegrany zostanie na boisku rywala w środę 11 maja.W drugim półfinale Wierna Małogoszcz zmierzy się ze Spartakusem Daleszyce. W ćwierćfinałach Wierna ograła 2:0 rezerwy kieleckiej Korony, zaś Spartakus wygrał w Bodzentynie 4:1 z tamtejszą Łysicą. Rywale KSZO - Neptun Końskie : pokonali na własnym stadionie 3:2 trzecioligową Spartę Kazimierza Wielka. Ostrowczanie w półfinałach zameldowali się po wygranej 2:1 z Alitem Ożarów.

Przypomnijmy, finał Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się na głównej płycie stadionu przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca mają więc o co walczyć w Końskich, by stanąć przed szansą wzniesienia pucharu na własnym boisku. a ą

III liga - 27. kolejka: KSZO 1929 Ostrowiec - Wisła Sandomierz 4:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Tomasz Persona 3 min., 2:0 Michał Stachurski 33, 3:0 Klaudiusz Łatkowski 56, 4:0 Jakub Kapsa 78.

KSZO 1929: Wierzgacz - Stachurski, Pietrasiak, Łatkowski, Persona (82. Sołtykiewicz) - Kalista (59. Kapsa), Jagiełło (78. Mężyk), Mikołajek, Nogaj, Czajkowski - Jamróz (69. Gębalski).