14. Wyścig Mjr. Hubala - Sante Tour. "Czasówka" w Busku-Zdroju dla Szymona Tracza [ZDJĘCIA]

Adam Ligiecki
Jako pierwszy na starcie sobotniej "czasówki" w Busku-Zdroju stanął Hiszpan Lucas Casas Gutierez. Etap zakończył jednak dopiero na 87. miejscu. Adam Ligiecki
W sobotę rozegrano etap II A 14. Wyścigu Mjr. Hubala - Sante Tour. Kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas w Busku-Zdroju. Pierwsze miejsce zajął Szymon Tracz z grupy CCC Development Team, a pozycję lidera w klasyfikacji generalnej utrzymał Grzegorz Stępniak.

W sobotę oglądaliśmy w Busku... rekordowo krótką "czasówkę". Planowana pierwotnie trasa o długości 21,3 kilometra została w ostatniej chwili skrócona do niespełna 6 kilometrów. Powód? Roboty budowlane, jakie prowadzone są na drodze wojewódzkiej numer 776, zdaniem organizatorów zagrażały bezpieczeństwu kolarzy.

14. Wyścig Mjr. Hubala - Sante Tour. "Czasówka" w Busku-Zdro...

Rywalizowało 95 zawodników. Cykliści kręcili tylko z Buska-Zdroju do pobliskiej Wolicy - i z powrotem. Start przy ulicy 1 Maja, obok "Oblęgorka", tam również zlokalizowana była meta.

Jako pierwszy wyruszył na trasę Hiszpan Lucas Casas Gutierez z grupy Massi Vivo - Groupo Orsey, po nim - w odstępach jednej minuty - kolejni zawodnicy. W gronie startujących mamy dwóch kolarzy z regionu świętokrzyskiego: Piotra Brożynę, który broni barw CCC Development Team (dyrektorem sportowym grupy jest jego ojciec, znakomity niegdyś kolarz Tomasz Brożyna) oraz Kamila Zielińskiego, który jedzie w ekipie Hurom BDC Development). Gościem honorowym na buskiej imprezie był sześciokrotny mistrz Polski, olimpijczyk Marek Leśniewski.

Na krótkiej trasie sobotniej "czasówki" najlepszy okazał się Szymon Tracz (CCC), który uzyskał czas 6 minut 8 sekund. Drugie miejsce zajął Adrian Kurek (Hurom - 6:09), trzeci był Niemiec Robert Kessler (Lotto Kern Haus - 6:11), a piąty Piotr Brożyna (CCC - 6:12).

Buski etap nie przyniósł znaczących zmian w klasyfikacji generalnej. Żółtą koszulkę lidera utrzymał Grzegorz Stępniak z grupy Witabech Merx Wrocław, który wygrał pierwszy, piątkowy etap 14. Wyścigu Mjr. Hubala - Sante Tour.

W sobotę po południu - etap II B. Start ostry o godzinie 17 w Morawicy, a po 120 kilometrach jazdy kolarze będą walczyć o zwycięstwo na ulicach w Kazimierzy Wielkiej. Wyścig zakończy się w niedzielę, w Końskich.