15. memoriał imienia Krzysztofa Wolińskiego. W Skarżysku-Kamiennej pobiegło ponad 100 osób

OPRAC.:
Amelia Sumara
Na trasie biegu w Skarżysku. Więcej na kolejnych zdjęciach
Na trasie biegu w Skarżysku. Więcej na kolejnych zdjęciach MCSiR w Skarżysku-Kamiennej
W sobotę, 14 października odbył się 15. memoriał imienia Krzysztofa Wolińskiego. W ramach uczczenia pamięci o znanym trenerze i wychowawcy ponad 100 osób przebiegło ulicami Skarżyska-Kamiennej. Zobacz zdjęcia.

Memoriał imienia Krzysztofa Wolińskiego – biegło ponad 100 zawodników

W sobotę 14 października odbył się 15.Memoriał imienia Krzysztofa Wolińskiego, znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkoatletyce w biegach średnich i długich.

W tym roku po raz kolejny bieg open odbył się na osiedlu Bór. Start i meta były usytuowane przy szkole podstawowej numer 2.

Trasa licząca 10 kilometrów wiodła ulicami: Zwycięzców, Harcerską, Walecznych, Sosnową, Partyzantów, Zwycięzców. Na starcie stanęło ponad 100 uczestników.

W kategorii open wśród mężczyzn najlepszy okazał się Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik – czas 32:07; drugie miejsce zajął Michał Bąk z Czarnecki Run Team – 32:53; trzecie miejsce zajął Damian Kutera z Czarnecki Run Team – 33:25.

W kategorii kobiet jako pierwsza do mety dobiegła Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów – 38:10; drugie miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna z Czarnecki Run Team – 39:37; trzecia na mecie była Sylwia Hałaczkiewicz z klubu Dynamic Łódź.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu skarżyskiego był Rafał Czarnecki (Bliżyn), drugi był Mateusz Kobyłecki (Skarżysko-Kamienna), trzecie miejsce Jakub Karpiński (Suchedniów).

Najlepszą zawodniczką z powiatu skarżyskiego okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna, druga była Barbara Przeworska z Łącznej, trzecie miejsce zajęła Anna Ordyńska ze Skarżyska-Kamiennej.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz w kategorii open otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez organizatorów: Skarżyskie Towarzystwo Sportowe i Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej oraz okolicznościowe puchary.

Zobaczcie galerię zdjęć z biegu w Skarżysku

Krzysztof Woliński przez wiele lat pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej numer 2 w Skarżysku-Kamiennej. Był trenerem lekkoatletów Granatu i biegaczy Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego. Jego podopieczni, biegacze Artur Osman i Rafał Wójcik zdobywali złote medale mistrzostw Polski seniorów w biegu na 3000 metrów z przeszkodami i na przełaj. Ten drugi po odejściu ze Skarżyska dostąpił zaszczytu reprezentowania Polski na olimpiadzie w Sydney. Na igrzyskach w Atenach startowała w biegu na 1500 metrów druga wychowanka Wolińskiego - Wioletta Frankiewicz-Janowska.

Podopieczni trenera Wolińskiego zdobyli ponad 100 medali na zawodach rangi mistrzowskiej. W 2004 roku Woliński otrzymał nagrodę ministra edukacji narodowej i sportu za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Od wielu lat był członkiem Centralnej Rady Trenerów przy Polskim Związku Lekkiej Atletyki.

źródło: um.skarzysko.pl