16. kolejka Ekstraklasy. Osiem goli padło w Niecieczy

Sławomir Stachura, (dor)
W pierwszym meczu ekstraklasy w Niecieczy padło aż osiem goli. Termalica przegrała z Piastem 3:5. PolskaPress
W historycznym meczu Termaliki na własnym stadionie, lider - Piast Gliwice - zwyciężył 5:3. Lech wygrał w Szczecinie 2:0 i uciekł ze strefy spadkowej

Po dwutygodniowej reprezentacyjnej przerwie piłkarze rozpoczęli rundę rewanżową. Na nowym kameralnym stadionie w Niecieczy odbył się pierwszy, historyczny mecz ekstraklasy, ale Termalice nie udało się go wygrać. Uległa liderowi 3:5.

Cztery gole w sześć minut

Do tej pory gracze beniaminka jako gospodarze rozgrywali swoje mecze w Mielcu, w piątek po raz pierwszy zagrali na swoim nowym stadionie. Choć Nieciecza liczy tylko 700 mieszkańców, to ma obiekt na 4600 miejsc, a został on zbudowany całkowicie za prywatne pieniądze Krzysztofa Witkowskiego, właściciela Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Historyczny mecz w Niecieczy był niesamowity, gdyż padło w nim aż osiem bramek, w tym aż cztery między 25 a 30 minutą. Gospodarze w 27 minucie zdołali wyjść na prowadzenie 2:1, by w 30 przegrywać 2:3. Ostatecznie Termalica uległa liderowi 3:5 i gliwiczanie wciąż utrzymują dużą przewagę w tabeli nad rywalami.

Podział punktów w Zabrzu

W Zabrzu zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Górnik po-dzielił się punktami z Wisłą. Krakowianie zaskoczyli gospodarzy już w 2 minucie po bramce Pawła Brożka, ale zabrzanie zdołali wyrównać po trafieniu w 51 minucie Bartosza Kopacza. Drużyna trenera Leszka Ojrzyńskiego wciąż znajduje się w trudnej sytuacji i jeśli będzie tylko remisować, to szybko nie odda czerwonej latarni w tabeli.

Trzy punkty Legii

W jednym z najciekawszych meczów 16. kolejki Legia po-dejmowała Śląsk Wrocław. Stołeczny zespół wygrał z trudem 1:0 po trafieniu w 72 minucie Aleksandara Prijovicia, który w 70 minucie wszedł na plac gry.

Lech już poza strefą spadkową

W ciekawie zapowiadającym się pojedynku Pogoń Szczecin podejmowała mistrza Polski - Lecha Poznań. Lech pewnie zwyciężył i powoli zaczyna marsz w górę tabeli. Opuścił już strefę spadkową.

Kolejkę kończy poniedziałkowy mecz Cracovii Kraków z Lechią Gdańsk, początek o godzinie 18.

Po sezonie zasadniczym tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską (drużyny 1-8) i grupę spadkową (9-16). Wisła i Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Najlepsi strzelcy: 16 - Nemanja Nikolić (Legia), 9 - Mariusz Stępiński (Ruch), 7 - Maciej Gajos (Jagiellonia 4, Lech 3), Martin Nespor (Piast), Deniss Rakels (Cracovia), 6 - Paweł Brożek (Wisła), Mateusz Cetnarski (Cracovia), Michal Papadopulos (Zagłębie), Łukasz Zwoliński (Pogoń).

W następnej kolejce, 27.11: Korona - Zagłębie (godz. 18), Piast - Ruch (20.30), 28.11: - Górnik Z .- Górnik Ł. (15.30) - Ruch (18), Termalica - Jagiellonia (18), Śląsk - Pogoń (20.30), 29.11: Podbeskidzie - Legia (15.30), Lechia - Lech (15.30), Wisła - Cracovia (18).

Termalica Bruk-B. Nieciecza 3 (2)
Piast Gliwice 5 (3)

Bramki: 0:1 Kornel Osyra 6, 1:1 Dawid Sołdecki 25, 2:1 Tomasz Foszmańczyk 27,2:2 Kamil Vacek 29, 2:3 Josip Barišić 30, 2:4 Martin Nespor 49, 3:4 Foszmańczyk 61, 3:5 Tomasz Mokwa 81.

Termalica: Nowak - PlevaI (85. Fryc), Markowski, SołdeckiI, Jarecki - Drozdowicz (80. Kowal), Kupczak, Babiarz, Foszmańczyk, Plizga - Kędziora (70. Juhar).

Piast: Szmatuła - Osyra, Korun, HebertI - Pietrowski, Murawski, Vacek (72. Mokwa), Mak (65. Badía), Mraz - Nespor, Barišić (56. Szeliga).

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 2616.