Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

18. Świętokrzyska Gala Wolontariatu w Kielcach. Nagrodzono największe serca w Świętokrzyskiem. Zobacz zdjęcia

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
We wtorek, 5 grudnia, w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach odbyła się 18. Świętokrzyska Gala Wolontariatu. Nagrodzono tych, którzy na co dzień kierują się sercem i potrzebą czynienia dobra. Zobaczcie, kto został wyróżniony.

18. Świętokrzyska Gala Wolontariatu w Kielcach. Nagrodzono największe serca w Świętokrzyskiem

Do konkursu Laur Wolontariatu zostało zgłoszone 41 osób indywidualnych i grup wolontaryjnych. Wśród kandydatów do wyróżnienia znaleźli się między innymi wolontariusze indywidulani i akcyjni, pracujący z osobami chorymi, udzielający się na rzecz kultury i sztuki, niosący pomoc w domach pomocy społecznej i świetlicach, szkołach, działający w stowarzyszeniach i fundacjach, także na rzecz zwierząt.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Największym wyróżnieniem jest Laur Wolontariatu 2023. Statuetkę zaprojektował pan Jakub Rogoziński, kielecki rzeźbiarz, absolwent Kieleckiego Plastyka i Instytutu Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. A nagroda trafiła do:

 • Szkolne Koło Caritas w Brynicy. Ta grupa uczniów działa od kilku lat. Pomysłów im nie brakuje, zapału również. Działają na rzecz szkoły, środowiska lokalnego, na rzecz parafii. Ich celem jest pomoc bliźnim. Angażują się w liczne cykliczne akcje.
 • Kocie Łapki. Lidia Bakalarz, Milena Kania, Magda Donat, Paulina Zawodzińska, Justyna Zaborowska i Milena Gładyszowska - Dawid to grupa wolontariuszek, które od kilku lat działają w obszarze trochę innym niż wszystkie do tej pory. Udowadniają, że wolontariat potrzebny jest tak naprawdę wszędzie. Maja wielkie serca, do każdego podchodzą indywidualnie i są zaangażowane w jego losy. Pomagają i nie oczekują niczego w zamian, chociaż nieraz brakuje im już czasu. Walczą o to aby zmieniać świadomość ludzi oraz zachęcać do reagowania w kryzysowych sytuacjach.
 • Łukasz Miernik. Działa aktywnie w wolontariacie od 6 lat. Wszystkie wydarzenia i akcje sportowe, kulturalne, nie mogą się obejść bez jego udziału. Jest to wolontariusz akcyjny, ale nie odmawia również doraźnej pomocy osobom starszym. Zawsze można na niego liczyć, zawsze pomoże, czasami nawet kosztem własnej pracy zawodowej, potrafi nawet dostosować swój grafik w pracy do działań wolontaryjnych, ale podkreśla że warto być dobrym, bo dobro wraca.

Tytuł Animatora Wolontariatu 2023 otrzymali:

 • Joanna Kołodziej – koordynator wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej w Końskich,
 • Bożena Musiał – katecheta/ koordynator wolontariatu w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku,
 • Kacper Idzik – koordynator wolontariatu hospicyjnego w Hospicjum im. Bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

Tytuł Nadziei Wolontariatu 2023 otrzymali:

 • Kamila Kotyniewicz – regularnie odwiedza pacjentów kieleckiego hospicjum, bierze udział w akacjach charytatywnych, kwestuje. Jest wolontariuszką Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, gdzie regularnie odwiedza wychowanków, organizuje im czas wolny. Przy tym jest bardzo skromna, cicha, z łagodnym uśmiechem dającym poczucia bezpieczeństwa, gotowością służenia i poświęcania siebie dla innych.
 • Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łopusznie – grupa liczy kilkadziesiąt osób, działają od 2017 roku, bezinteresownie poświęcają swój wolny czas, współpracują z Samorządem Uczniowskim, Szkolnym Klubem Europejskim, Wolontariatem Parafialnym, Urzędem Gminy w Łopusznie, GOPSem, Stowarzyszeniem Wiosna i wiele innych. Robią akcje na terenie szkoły ale także poza nią. Są bardzo aktywni i otwarci na działania.
 • Mali Społecznicy – Akademia Przedszkolaka w Brzezinach – przedszkolaki od najmłodszych lat angażują się w wiele działań wolontaryjnych m.in. wolontariat na rzecz zwierząt, na rzecz osób samotnych, na rzecz ekologii, na rzecz hospicjum, na rzecz historii i kultury, na rzecz seniorów oraz angażują się w wolontariat akcyjny. Przy wszystkich akcjach towarzyszy im Miś Wolontariusz.

Tytuł Miejsca Przyjaznego Wolontariuszom trafił do:

 • Dom Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” w Końskich
 • Ośrodek Leczenia Uzależnień w Pałęgach
 • Katolicka Szkoła Podstawowa im. Maryi z Nazaretu w Kielcach
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

Wyróżnienie specjalne – nagroda imienia Maćka Korycińskiego trafiła do Mariusza Brelskiego. Za jego przyczyną powstało wiele organizacji pozarządowych. Jest animatorem lokalnym oraz prezesem Centrum Edukacji Lokalnej w Łopusznie, inicjator corocznego spotkania opłatkowego dla seniorów z powiatu. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty zachęcając do angażowania się wolontaryjnie. Zapoczątkował wiele akcji na swoim terenie. Mąż i ojciec czwórki dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie