18 urodziny Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego - fantastyczna atmosfera, mnóstwo gości, życzenia i gwiazda Krystyna Giżowska (DUŻO ZDJĘĆ)

red
Setki pań spędziło piątkowy wieczór w Powiatowym Centrum Kulturalno- Rekreacyjnym we Włoszczowie. Wśród gości XVIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego obecni byli samorządowcy na czele ze starostą włoszczowskim Dariuszem Czechowskim i przewodniczącym Związku Gmin Ziemi Włoszczowskiej Grzegorzem Dziubkiem, burmistrzem Włoszczowy.

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

- Wojewódzki radny Leszek Wawrzyła - nauczyciel muzyki i organista - zaśpiewał dla pań. Nie ma co kryć, że dla jednej szczególnie. A była nią Jolanta Tyjas, dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego. Kultowa piosenka Budki Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz" była też hołdem dla zmarłego niedawno Romualda Lipko, legendarnego współtwórcy zespołu - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

Tradycją tych dorocznych spotkań są życzenia od panów, którzy obdarowują kobiety z okazji ich święta tulipanem i słodkościami. Były też nagrody starosty włoszczowskiego, za działalność kobiet w różnych obszarach życia powiatu. Statuetki otrzymały również liderki gmin.

Gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska. - Piosenkarki nie było we Włoszczowie tyle lat, a jej przeboje wciąż są znane i śpiewane. Biją rekordy popularności i sprawiają, że można być razem i przeżyć 18 lat w miłej atmosferze babskich włoszczowskich spotkań - dodaje Iwona Boratyn.

Nagrody Starosty Włoszczowskiego otrzymały:

Beata Klim - sołtyska wsi Motyczno oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Motycznie w gminie Włoszczowa, które działa na rzecz pielęgnowania tradycji kulinarnych polskiej wsi i przede wszystkim przekazywania tej tradycji następnym pokoleniom. Wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich wspólnie pracują nad kreowaniem nowych produktów lokalnych i prezentują swoje wyroby na regionalnych i ponadregionalnych imprezach. Współorganizują pikniki i festyny rodzinne dla mieszkańców, podczas których kwestują również na rzecz hospicjum stacjonarnego we Włoszczowie. Uczestniczą w dożynkach parafialnych oraz gminnych, jak również Włoszczowskich Targach Runa Leśnego, prezentując swój dorobek. Pani Beata to również aktorka kabaretu „Lejdis Motyczno”, który stawia na nurt zdrowia, urody, mody i odnowy duchowej. Kabaret odnosi bardzo duże sukcesy na gminnych oraz powiatowych imprezach kulturalnych.

Edyta Wasela - prezeska Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od Pomysłu do Działania”. W 2019 roku Stowarzyszenie w partnerstwie z Gminą Kluczewsko, Komunalnym Usługowym Zakładem Gospodarczym, Przedborskim Parkiem Krajobrazowym i Nadleśnictwem Przedbórz zrealizowało projekt „Tu mieszkam tu sprzątam”. Głównym jego celem było posprzątanie terenów zielonych gminy, edukacja ekologiczna, czyli propagowanie nawyków segregacji odpadów nie tylko teoretycznie, ale też poprzez działanie. Ostatnim z celów była integracja i aktywizacja mieszkańców. Dzięki tej akcji, poszczególne sołectwa posprzątały najbardziej zaśmiecone miejsca w ich okolicy, to jest leśne ścieżki, tereny rekreacyjne czy też pobocza dróg. W akcji wzięło udział 25 z 26 sołectw Gminy Kluczewsko, około 900 mieszkańców. Zebrano 383 worki śmieci. Na prośbę wójta Gminy Kluczewsko podjęła się pomocy młodym w powołaniu Młodzieżowej Rady Gminy Kluczewsko. Swoją pasje do aktywności zaszczepiła w swoich dzieciach, które są członkami orkiestry, straży czy też młodzieżowego sejmiku naszego województwa. Największym wsparciem jest mąż Leszek, również społecznik - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu oraz również członek stowarzyszenia.

Maria Wesoła - członkini zarządu Stowarzyszenia Wielu Pokoleń „Jesteśmy Sola tej Ziemi”. Ma duży udział w przygotowanie cyklicznego Święta Pieroga w Moskorzewie, imprezy współorganizowanej corocznie wraz z Urzędem Gminy w Moskorzewie oraz Wiejskim Centrum Kulturalno-Turystycznym w Moskorzewie.

Teresa Kącka - kierowniczka 18-osobowego Zespołu Ludowego „Złoty Kłos” z Secemina. Zespół Ludowy Złoty istnieje od 1976 roku i jest najstarszym zespołem ludowym w powiecie włoszczowskim. W repertuarze utwory ludowe, patriotyczne, obrzędowe i religijne. Źródłem twórczości artystycznej "Złotego Kłosa są dawne zapiski muzyczne, jak też własne okolicznościowe kompozycje. Zespół chętnie i z powodzeniem uczestniczy w konkursach i przeglądach folklorystycznych.

Teresa Ostrowska - pisarka i poetka z Brześcia w gminie Radków. Jest autorką bajek i wierszy dla dzieci i dorosłych. Zaczęła pisać na emeryturze, w swych wierszowanych opowieściach utrwala dla dzieci bajkowy świat polskiej wsi, z jej codziennymi zajęciami, obrzędami, światem przyrody, z którym nikt tak jak mieszkańcy wsi nie żyje w symbiozie. Urokliwe wiersze i opowiastki uczą także dzieci szacunku do zwierząt i ojczystej przyrody. Książki autorki są bardzo lubiane przez małych czytelników oraz ich rodziców i pedagogów.

Barbara Rak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mieczynie w gminie Krasocin. Koło brało udział w festiwalu polskich obrzędów ślubnych i weselnych pod nazwą „Moje wielkie polskie wesele”. Impreza odbyła się w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Na tej imprezie Koło Gospodyń Wiejskich zaprezentowało dla przybyłych gości regionalne przysmaki. Za wystrój stoiska Koło Gospodyń zdobyło pierwsze miejsce w konkursie wystawienniczym. Organizuje spotkania o charakterze integracyjnym dla mieszkańców wsi. Pamięta też o jubileuszach czy seniorach.

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

Polska stała się bezpieczna

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Dlaczego nikt nic nie wie ze taka impreza jest dopiera po czasie sie dowiadujemy

z od pismakow....tylko swoi

E
Emil

Widocznie chłopa dawno nie miała. He he

G
Gość

Fajna impreza, ale niektóre ryczące 40 za wysoko podnoszą spodnice. A nie mają za bardzo co pokazywać. Żenada.

Dodaj ogłoszenie