180 pasjonatów pieszych wędrówek wzięło udział w XX Zimowym...

  180 pasjonatów pieszych wędrówek wzięło udział w XX Zimowym Marszu. Mieli do pokonania 25 kilometrów

  sem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  180 pasjonatów pieszych wędrówek wzięło udział w XX Zimowym Marszu. Mieli do pokonania 25 kilometrów
  1/19
  przejdź do galerii

  ©PTTK Końskie

  W sobotę, 9 lutego oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczo w Końskich zorganizował XX Zimowy Marsz. W tym roku była to już szósta piesza wędrówka po ziemi koneckiej.
  W tegorocznej XX edycji Rajdu Zimowego udział wzięło 180 osób. Wśród uczestników znalazły się liczne grupy turystów z Kielc, Skarżyska Kamiennej, Opoczna, Starachowic, a także przedstawiciele znacznie bardziej odległych miejscowości, jak choćby z Warszawy, Łodzi, Sieradza czy Torunia.

  Piechurom w czasie rajdu towarzyszyła mocno zmienna aura pogodowa, od prawdziwie wiosennej i słonecznej do zimowej przy zachmurzonym niebie. Podobnie szybko jak pogoda zmieniało się podłoże po którym wędrowali turyści. Leśne odcinki były suchymi duktami, aby po chwili zmienić się w ośnieżone i śliskie drogi.

  Trasa marszu wiodła spod biura Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w zachodnim skrzydle pałacu Małachowskich w Końskich przez Niebo, skałki „Piekło”, malownicze zakole rzeki Czarnej Koneckiej do źródełka w Wąsoszu. Na miejscu zorganizowano ognisko z kiełbaskami. Następnie uczestnicy rajdu ruszyli w dalszą część wycieczki. Spacer kontynuowano żółtym szlakiem pieszym oraz specjalnym oznakowaniem przez Górny Młyn, Szabelnię, Piłę do Wiejskiego Domu Kultury w Rogowie, gdzie miało miejsce zakończenie rajdu. Tutaj na wszystkich czekała gorąca zupa pomidorowa. Ponadto piechurzy otrzymali okolicznościowe certyfikaty, znaczki rajdowe oraz wzięli udział w losowaniu nagród i upominków.

  Kolejny rajd organizowany przez oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Końskich i Klub Turystyki Aktywnej „Pasat” odbędzie się 9 marca. Będzie to 44 edycja wędrówki pod nazwą "Rajd Bab", która rozpocznie się w Końskich i zakończy w Proćwinie.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce