19 triumf koszykarzy UMKS . Kielczanie pokonali MCKiS JBL Jaworzno

Redakcja
Paweł Bacik, rozgrywający UMKS, zdobył w meczu z MCKiS JBL Jaworzno 10 punktów. Miał też 5 zbiórek i 2 asysty. Fot. archiwum
Drugoligowi koszykarze UMKS Kielce nadal są niepokonani we własnej hali. W sobotę odnieśli 12 zwycięstwo przed własną publicznością, a 19 w sezonie.

O wygraną z MCKiS JBL Jaworzno (11 miejsce w tabeli) kielczanie musieli jednak walczyć do ostatnich sekund meczu. Na prowadzenie wyszli dopiero w 35 minucie meczu (62:60). A wcześniej goście wiele razy wyszli na kilku, a nawet kilkunastominutowe prowadzenie. Tak było między innymi w w 7 minucie (20:7) oraz 30 minucie (49:59).

UMKS Kielce - MCKiS JBL Jaworzno 76:68 (17:23, 20:20, 12:16, 27:9).
Najwięcej punktów dla UMKS: Kasperzec 20, Fąfara 18, Bacik 10.
Najwięcej punktów dla MCKiS JBL: Remin 23, Lemański 13, Gworek 9.

W innych rozegranych w sobotę meczach: OSSM PZKosz Warszawa - MKS Limanowa 69:78 (20:20, 14:23, 15:21, 20:14), AZS PR Radom - SKK Siedlce 69:61 (12:17, 21:11, 15:13, 21:20).

W następnej kolejce, 10 stycznia: MKS Limanowa - UMKS Kielce (21 marca).