1.Liga piłki ręcznej. Wygrana SMS ZPRP II Kielce. Porażka KSZO Handball Ostrowiec. KSSPR Końskie górą w meczu z SPR Wisła Sandomierz

Bartosz Wartałowicz
Tak KSSPR cieszył się po derbowej wygranej z SPR Wisłą.
Tak KSSPR cieszył się po derbowej wygranej z SPR Wisłą. KSSPR Końskie/Facebook
W sobotę 3 lutego grały nasze pierwszoligowe zespoły piłki ręcznej. KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski, KSSPR Końskie, SPR Wisła Sandomierz i SMS ZPRP II Kielce. Zobaczcie wyniki ich spotkań.

Pierwsza liga piłki ręcznej powraca na parkiet. Derby świętokrzyskiego dla KSSPR

SMS ZPRP II Kielce - AZS UMCS Lublin 37:28 (18:14)
SMS II: Kaleta, Łapot - Pilz 1, Chłopek 4, Latosiński 4, Biesiadecki 1, Kula 3, Tobera, Flak 6, Sondej 6, Kupis, Bańczyk 2, Bieniek 1, Trzaskowski 3, Szczepański 3, Skiba 3.

W meczu zespołów z dołu ligowej tabeli, druga drużyna SMS ZPRP pewnie pokonała przyjezdną ekipę z Lublina i opuściła przedostatnie miejsce w tabeli, kosztem AZS UMCS Lublin. Ze względu na chorobę szkoleniowca rezerw SMS ZPRP Kielce Mariusza Jurasika, obowiązki trenerskie przejął Zygmunt Kamys.

KS Viret CMC Zawiercie - KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski 33:29
KSZO: Piątkowski, Kijewski, Bysiak 2, Kogutowicz 1, Jurasik 1, Konwicki 5, Majchrzak 4, Chudzik 2, Skuciński 7, Świt, Makuła, Chmielewski 4, Wojkowski 3.
- Przegraliśmy przez naszą indolencję strzelecką. Nic dodać, nic ująć - krótko i treściwie skomentował Tomasz Radowiecki, trener KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski.

KSSPR Końskie - SPR Wisła Sandomierz 33:31 (18:15)
KSSPR: Kośka, Janus 6, Woś, Falasa 3, W. Sękowski, Ł. Sękowski 7, Markowski, Stępniewski 1, Biegaj, M. Włodarski 10, Rożnowski, K. Włodarski, Osman, Włoskiewicz 4, Słonicki.
Wisła: Skowron, Szklarski 2, Pawelczyk 3, Kwieciński 3, Białkowski 3, Malinowski 5, Ciepliński, Wiącek 6, Draguła 3, Mazur 1, Rusin, Radwański 5

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Sandomierza, ale korzystny wynik udało im się utrzymać tylko do 10 minuty. Do przerwy to konecczanie schodzili z trzybramkową przewagą, a po powrocie na parkiet cały czas skutecznie trzymali Wisłę na dystans 3-4 punktów róźnicy. W 54 minucie było już tylko 29:28 dla KSSPR, ale gospodarze dwukrotnie trafiali z siódmego metra i nie dali się już dogonić. Najwięcej bramek dla KSSPR rzucili Michał Włodarski 10 i Łukasz Sękowski 7, a dla SPR Wisła Mateusz Wiącek 6 oraz Adam Malinowski i Aleksy Radwański po 5.