2. liga. AZS Politechnika Świętokrzyska w derbach Kielc przegrała z SMS ZPRP. Była niebieska kartka

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce przegrała z SMS ZPRP Kielce.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - SMS ZPRP Kielce 27:35 (14:16)

AZS Politechnika: Godzwon, Porzucek - Wołowiec 4, Nawara, Łuczkiewicz 4, Banasik, Litwin 1, Pajączkowski 3, Rączka 5 (2), Pawelec 1, Nowak, Grdeń 3, Matuszewski, Żaba-Żabiński, Lenty 1, Mazur 5 (1).

SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Zacharski - Orłowski 5, Gołda 1, Walczyk 2 (1), Schabowski, Kolano 4, Czarnecki 7 (1), Brzeziński 2, Krawczyk 3, Bienenda 2, Leśniak 7 (1), Pawłowski 1, Czaja 1.

Mecz pierwszej kolejki rundy rewanżowej w pierwszej połowie był dość ciekawy. Wprawdzie goście w 11 minucie objęli prowadzenie 7:3, ale Politechnika ambitnie odrabiała straty. W 17 minucie przegrywała tylko 7:8, minutę później 8:9. Kolejne sześć minut drużyna trenera Rafała Bernackiego wygrała 6:1 i wydawało się, że gospodarze zostali złamani. Ale zespół trenera Pawła Sieczki znów zaczał odrabiać straty i do przerwy przegrywał tylko dwoma golami, podobnie jak w 34 minucie (15:17). Ale pozostała część drugiej połowy należała już zdecydowanie do SMS ZPRP.

Kilka sekund przed końcem meczu Maciej Rączka z Politechniki zobaczył czerwoną i niebieską kartkę za faul bez piłki przy kontrataku przeciwnika.