2. liga. AZS UJK Społem zakończył pierwszą rundę wygraną nad SMS ZPRP II Kielce [ZDJĘCIA]

Patryk Ptak/AZS UJK Społem Kielce
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP II Kielce przegrała z AZS UJK Społem Kielce.

SMS ZPRP II Kielce - AZS UJK Społem Kielce 26:34 (13:18)

SMS ZPRP II: Paszylk, Trojanowski, Ałaj - Kosiba 2 (1), Pacuła 3, Bączek 4, Bykowski, Głuszczenko 3, Kapela 1, Graczyk 6, Ruhnke 4 (1), Tomczak 2, Rosowski, Domagała 1.

AZS UJK Kielce: Jastrząb, Kość - Bernacki 1, Papaj, Bulski 4, Boszczyk 3, Curyło 4, Kubicki, Stępnik 7, Szafarczyk 10, Bysiak, Bakalarz, Sornat 2 (1), Hady 2 (1), Grzesik 1.

Dwa dni przed meczem obie drużyny SMS ZPRP były na koncercie w Filharmonii Świętokrzyskiej i w pierwszych minutach derbowego meczu z jednym z faworytów rozgrywek druga drużyna SMS grała jak orkiestra, prowadząc wyrównaną grę z dużo bardziej doświadczonymi rywalami. Jednak od stanu 6:6, mający na początku meczu problemy ze skutecznością zawodnicy AZS UJK Społem poprawili ten element, co przełożylo się na wynik.

Na początku drugiej połowy drużyna trenera Tomasza Błaszkiewicza dołożyla jeszcze bardzo solidną grę w obronie i jej przewaga zaczęła osiągać 10 bramek różnicy.

Mecz dla obu zespołów był ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek. Druga zaczyna się już za tydzień.