2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce przegrał z Sokołem Ostrów Mazowiecka

Damian Wiśniewski
Drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce w swoim szóstym występie w sezonie 2020/2021 przegrali czwarty raz. Podopieczni trenera Rafała Gila tym razem ulegli na wyjeździe Sokołowi Ostrów Mazowiecka.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UJK Kielce 93:87 (26:14, 28:17, 17:21, 22:35)

Sokół: Łapiński 4 (1/4 celnych rzutów za trzy), Abdelaal 10 (0/1), Słoniewski 16, Motel 22 (5/9), Szczerbatiuk 20 (4/5), Łysiak 3 (1/2), Kapik 5 (0/2), Pstrokoński 2, Kazimierczuk, Orłowski.

AZS UJK: Sowa 11 (1/5), Zygmunciak 5 (1/3), Nowik 18 (2/3), Osiakowski 9, Parszewski 9 (1/2), Jagiełło 18 (3/7), Wierzgała 2 (0/1), Fugiński 3 (1/2), Czapla 12 (4/6).

O porażce kielczan z całą pewnością zadecydowała znacznie słabsza w ich wykonaniu pierwsze połowa meczu. Pierwszą kwartę przegrali różnicą 12 punktów, drugą jedenastoma oczkami. W trzeciej i czwartej byli lepsi od swoich rywali, ostatnią wygrali bardzo wysoko, ale ostatecznie zabrakło im sześciu punktów, bu doprowadzić przynajmniej do dogrywki.

Sokół był lepszy w walce pod koszem. W zbiórkach w ataku zwyciężył w stosunku 8:6, a w zbiórkach defensywnych 34:22. Świetnie za trzy w zespole gospodarzy rzucali Mikołaj Motel i Aleksander Szczerbatiuk, którzy razem rzucili dziewięć piłek w ten sposób. Wśród kielczan nieźli pod tym względem byli Igor Jagiełło oraz Maksymilian Czapla, jednak oni punktów w ten sposób zdobyli mniej.

W środę 11 listopada kielczanie zagrają zaległy mecz trzeciej kolejki we własnej hali. O godzinie 14 rozpocznie się ich starcie z UNB AZS UMCS Start Lublin .