2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce przegrał z Turem Basket Bielsk Podlaski

Damian Wiśniewski
Podopieczni Rafała Gila wygrali cztery poprzednie mecze z rzędu. Tym razem musieli uznać wyższość rywali, ale i tak są już pewni awansu do fazy play off i walki o pierwszą ligę Damian Wiśniewski
Zawodnicy drugoligowego AZS UJK Kielce przerwali swoją passę kolejnych zwycięstw z rzędu. Tym razem, w sobotę, przegrali w Bielsku Podlaskim.

Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS UJK Kielce 98:81 (32:31, 21:19, 20:18, 25:13)

Tur: Paweł Lewandowski 17 (0/5 celnych rzutów za trzy), Wróblewski 12 (2/4), Weres 9 (3/6), Kuczyński 27 (0/1), Król 18 (2/5), Bębeniec 3 (1/5), Nieściór, Sawicki (0/1), Milewski 5, Pisarczyk 7 (0/1).

AZS UJK: Pawlak (0/2), Jakub Lewandowski 11 (1/5), Osiakowski 20 (3/6), Szewczyk 8, Szwedo 11 (1/6), Wierzgała 2, Furgiński (0/1), Jagiełło 9 (1/3), Bloda 17 (4/7), Busz 3 (0/1.

Pierwsza połowa sobotniego meczu i jego trzecia kwarta były bardzo wyrównana. Kielczanie co prawda w każdej z nich przegrywali ze swoim przeciwnikiem, ale różnica była minimalna.

- W drugiej połowie nie byliśmy już tak skuteczni, a nasi rywale wykorzystywali nasze błędy w obronie i w ataku, stąd ich wysokie zwycięstwo w czwartej kwarcie - powiedział nam trener AZS UJK, Rafał Gil.

Kielczanie byli w tym meczu dużo słabsi od rywali w walce podkoszowej. Bilans zbiórek w ataku to 13:7, a w obronie 35:16 na korzyść gospodarzy.

Procent celnych rzutów za dwa w wykonaniu Tura także był niezły i wynosił 63,6. U kieleckich akademików było to dużo mniej, 42,9.

Porażka ta jednak tak naprawdę nic nie zmienia, jeśli chodzi o końcówkę sezonu zasadniczego. Kielczanie mają zapewniony awans do fazy play off, czyli walkę o promocję do pierwszej ligi. Nie zdołają już oni niemal na pewno awansować na wyższą pozycję niż ta, którą zajmują, a do obronienia jej wystarczy już im zaledwie jedna wygrana w pozostałych trzech spotkaniach, jakie zostały do zagrania.