2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce - TSK Roś Pisz 86:77. Ważna wygrana kieleckich akademików

Damian Wiśniewski
Oskar Życzkowski był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu
Oskar Życzkowski był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu Damian Wiśniewski
W meczu 15. kolejki drugiej ligi koszykówki AZS UJK Kielce wygrał we własnej hali z TSK Roś Pisz. To ważny triumf nad rywalem w walce o utrzymanie.

AZS UJK Kielce - TSK Roś Pisz 86:77.
Kwarty:
21:17, 24:12, 24:23, 17:25.
AZS UJK: Lis 10 (1x3), Grad 3, Nowik 6, Osiakowski 7 (1x3), Życzkowski 25, Basa, Jagiełło 21 (5x3), Medini 14 (1x3), Kundera, Lesisz, Strojek.
TSK Roś: Bessman 16 (1x3), Zalewski, Kazimierczuk, Urbański 13 (1x3), Niewczas 25 (1x3), Świtaj 9, Walak 5, Pelkowski 9 (2x3), Świtaj 9.

Zarówno kielczanie, jak ich sobotni przeciwnicy, są mocno zaangażowani w walkę o utrzymanie w drugiej lidze. Przed tym spotkanie TSK Roś Pisz otwierał strefę spadkową, a AZS UJK miał nad nim ledwie jeden punkt przewagi. Spotkanie było więc bardzo istotne.

Podopieczni Rafała Gila spisali się dobrze. Już po pierwszej połowie meczu mieli wysoką, 16-puntową przewagę, a po trzeciej kwarcie powiększyli ją o jeszcze jedno oczko. W ostatniej ćwiartce meczu goście nieco zmniejszyli rozmiary porażki, ale ta i tak stała się dla nich faktem.

Wśród kieleckich akademików i w całym meczu najlepiej punktował Oskar Życzkowski, którzy rzucił 25 punktów i dołożył do nich 13 zbiórek (dwie w ataku, 11 w obronie). Bardzo skuteczny był też Igor Jaigełło, którzy rzucił 21 punktów, w pięciokrotnie trafiał za trzy.

Dobry debiut w kieleckim zespole zanotował pochodzący z Tunezji Mohamed Youssef Medini. Rzucił on 14 punktów i dołożył do nich dziesięć zbiórek (dwie w ataku, osiem w obronie).

Kolejny mecz AZS UJK (mający już dwa punkty przewagi nad strefą spadkową) zagra 22 grudnia, również u siebie. Rywalem będzie Energa Hutnik Koszykówka, początek meczu o godzinie 19.