2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce wygrał z UKS Trójką Żyrardów

Damian Wiśniewski
W meczu 15. kolejki drugiej ligi koszykówki zawodnicy AZS UJK Kielce pokonali na wyjeździe UKS Trójkę Żyrardów różnicą aż 29 punktów. Tym samym zrewanżowali się temu rywalowi za porażkę z pierwszej rundy tego sezonu.

UKS Trójka Żyrardów - AZS UJK Kielce 86:115
Kwarty:
27:15, 20:24, 21:42, 17:34.
Trójka: Gielo 7, Nestorowicz 5 (0/4 celnych rzutów za trzy), Łapiński 27 (6/11), Kus 19 (1/2), Gałan 2, Wieczorkowski 2 (0/1), Śnieg (0/2), Uliczka 11, Orębski 11 (3/5), Repiński 2 (0/1), Odolczyk (0/3).
AZS UJK: Sowa 10 (2/4), Zygmunciak 11 (1/4), Jagiełło 25 (6/9), Osiakowski 8, Parszewski 22 (0/1), Wierzgała 5 (1/1), Lis (0/2), Fugiński 9 (3/4), Adamczyk 19 (1/3), Grad, Czpla 6 (1/4).

Kielczanie świetnie odrabiali straty w tym meczu - pierwszą kwartę przegrali różnicą 12 punktów i zanosiło się na powtórkę z drugiej kolejki tego sezonu, kiedy we własnej hali przegrali z Trójką 75:82.

Później jednak rzucili się do odrabiania strat i ostatecznie wygrali bardzo wysoko. Świetną mieli zwłaszcza drugą połowę - trzecią kwartę wygrali 21 punktami, a czwartą 17.

W tabeli ligowej AZS UJK Kielce jest aktualnie na szóstym miejscu. Zdobył 21 punktów w 14 kolejkach.

Kolejnym rywalem kielczan będzie UNB AZS UMCS Start Lublin. Mecz ten zagrają na wyjeździe 16 stycznia.