2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce został pokonany przez KK AZS UW Warszawa

Damian Wiśniewski
W meczu 12 kolejki drugiej ligi koszykówki AZS UJK Kielce przegrał na wyjeździe z KK AZS UW Warszawa minimalną różnicą punktów. Podopieczni trenera Rafała Gila byli blisko dogonienia przeciwnika, ale po emocjonującej końcówce ostatecznie musieli uznać wyższość zespołu z Warszawy.

KK AZS UW Warszawa - AZS UJK Kielce 79:77
Kwarty:
19:18, 22:17, 21:17, 17:25.

KK: Munyana 14 (0/1 celnych rzutów za trzy), Brandys 13 (0/2), Stopierzyński 20 (1/1), Sarnacki 13, Miłak 3 (0/3), Ćwikliński 3 (1/3), Jasiński (0/3), Zozuń 14 (3/3).

AZS UJK: Sowa 16 (2/4), Lis, Nowik 10 (0/5), Osiakowski 7 (1/3), Parszewski 10 (0/2), Zygmunciak 8 (2/5), Jagiełło 13 (2/8), Wierzgała 3 (1/1), Fugiński, Adamczyk (1/2), Czapla 5 (1/2).

Kielczanie dość wolno się w tym meczu rozkręcali. Podopieczni trenera Rafała Gila po trzech kwartach przegrywali dziesięcioma punktami i pościg z kwarty czwartej na niewiele się zdał, pozwolił jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana i warszawianie ani razu nie potrafili odskoczyć przyjezdnym z województwa świętokrzyskiego na różnicę większą, aniżeli dwupunktowa. Gra była rwana i często przerywana faulami.

W drugiej kwarcie wszystko wyglądało podobnie, jednak stołeczni koszykarze powoli zaczynali budować sobie większą przewagę. Zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy tego meczu pokazywali się ze swojej lepszej pod względem skuteczności strony. Wygrali drugą kwartę sześcioma punktami.

W trzeciej kwarcie strata kielczan do ich przeciwnika powiększyła się o kolejne cztery oczka, więc wiadomo było, iż w czwarte ćwiartce meczu będą oni musieli mocniej ruszyć do ataku.

I w tej części meczu podopieczni Rafała Gila zaczęli odrabiać straty. W końcówce mogli nawet doprowadzić do zwycięstwa, jednak rzut za trzy w wykonaniu Macieja Parszewskiego był niedokładny. Gdyby trafił, to on i jego koledzy wygrali by ten mecz różnicą jednego punktu.

Kielczanom w niedzielę trudno było zatrzymać zwłaszcza jednego zawodnika. Hubert Stopierzyński rzucił dla drużyny gospodarzy 20 punktów i wykazał się skutecznością 50% w rzutach za dwa punkty. Dariusz Sarnacki z kolei rzucił o siedem oczek mniej, ale zanotował dziewięć zbiórek.

W drużynie kieleckiej najwięcej, ponieważ 16, punktów zdobył Błażej Sowa, dwukrotnie także trafił z dystansu za trzy. Najwięcej zbiórek, po osiem, zanotowali natomiast Konrad Nowik i Maciej Parszewski. Obaj rzucili także po 10 punktów.

W następnej kolejce przeciwnikiem ekipy z Kielc będzie drużyna Isetia Erzurum, która w tabeli ligowej znajduje się na miejscu 11. W 11 spotkaniach aż dziesięciokrotnie schodził z parkietu jako pokonany, a zaledwie raz udało mu się zwyciężyć. Piątego grudnia ograł Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 86:81.