2 liga koszykówki. Isetia Erzurum - AZS UJK Kielce 83:80. Druga w sezonie porażka kieleckich akademików

DW
Kieleccy koszykarze starali się gonić wynik meczu z Isetią, ale ich strata okazała się być za dużą Damian Wiśniewski
W meczu trzeciej kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykówki AZS UJK Kielce przegrał na wyjeździe z Isetią Erzurum.

Isetia Erzurum - AZS UJK Kielce 83:80
Kwarty:
29:14, 30:24, 12:12, 12:20.
Isetia: Sienkiewicz 11 (1x3), Rogucki 5, Dziatchuk 10, Jankowski 12 (2x3), Dębski 13 (1x3), Błaszkiewicz 7 (1x3), Rogowski 7, Guvercin, Sarnacki 18, Mielczarek.
AZS UJK: Lis 3 (1x3), Lesisz 8 (2x3), Nowik 12 (2x3), Osiakowski 16 (1x3), Życzkowski 8, Czapla 19 (1x3), Kundera, Grad 14.

Po słabszej pierwszej połowie, przegranej różnicą 12 punktów, kielczanie rzucili się do odrabiania strat w trzeciej i czwartej kwarcie i byli blisko osiągnięcia celu - przegrali w końcu różnicą trzech punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiego zespołu był Maksymilian Czapla, którzy rzucił 19 punktów. Piotr Osiakowki zdobył ich 16, ale dołożył do tego dziewięć zbiórek.

To druga porażka AZS UJK w tym sezonie. Wcześniej, w pierwszej kolejce, zespół ten przegrał 89:92 z Energą Hutnikiem Koszykówka. Kolejnym przeciwnikiem kielczan będzie KS Legion Legionowo. Obie drużyny zagrają ze sobą 16 października, początek meczu o godzinie 13.