2 liga koszykówki mężczyzn. AZS UJK Kielce - Znicz Basket Pruszków 75:112. Porażka kieleckich akademików

Bartosz Wartałowicz
Facebook.com / AZS UJK Kielce - Koszykówka
Drużyna AZS UJK Kielce przegrała we własnej hali z zespołem Znicza Basket Pruszków 75:112. Było to spotkanie w ramach ósmej kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykówki.

AZS UJK Kielce - Znicz Basket Pruszków 75:112
Kwarty:
20:33, 20:30, 16:26, 19:23
AZS UJK Kielce: Piorun 6, Malesza 2, Gaca, Basa, Lis 18 (4x3), Łosiak 10 (1x3), Lewandowski 15 (1x3), Lesisz 17 (3x3), Pająk, S. Strojek, A. Strojek 2, Wierzbicki 5 (1x3).
Znicz Basket Pruszków: Miłak 19 (2x3), Osypov, Frojdenfal 2, Czosnowski 20 (2x3), Jasiński 9 (1x3), Pieklak 9 (1x3), Kępa 6, Król 2, Chudek 2, Bonarek 16 (1x3), Czemerys 19 (3x3), Szwed 8.

-Był to z pewnością wartościowy pojedynek, musieliśmy od początku do końca być skoncentrowani. Dziś, pomimo wyniku, chłopaki spisali się naprawdę nieźle i robili co mogli. Gdy podwajaliśmy wysokich graczy pod koszem to rzucali nam z dystansu, a gdy nie zdążyliśmy z podwajaniem, to punktowali z pod kosza. Przewaga, pod względem doświadczenia i warunków fizycznych, znacznie po stronie rywali, jednak moi zawodnicy realizowali plan na ten mecz i przede wszystkim byli zespołem. Kolejne cenne minuty zdobył 14 letni Piotr Łosiak - reprezentant Polski w swojej kategorii. W tym meczu zagrał 18 minut, zdobył 10 punktów i widać, że rozwija go rywalizacja w drugiej lidze przeciwko dorosłym - podsumował trener AZS UJK Kielce Rafał Gil.

Po 8 kolejkach, AZS UJK Kielce zajmuje 13 miejsce z dorobkiem 9 punktów, ale swój mecz ma do rozegrania Profbud Legia Warszawa, która może zepchnąć kielecki zespół na przedostatnią pozycję w tabeli. Liderem 2 ligi grupy B jest drużyna Żubrów Chorten Białystok z 14 punktami na koncie.