2 liga koszykówki mężczyzn. Porażka AZS UJK Kielce z Ochotą Warszawa po emocjonującym meczu

Bartosz Wartałowicz
Drużyna AZS UJK Kielce przegrała z zespołem MKS Ochota Warszawa 86:93, choć po pierwszej połowie prowadziła różnicą 17 punktów. AZS UJK Kielce

Drużyna AZS UJK Kielce przegrała z zespołem MKS Ochota Warszawa

AZS UJK Kielce - MKS Ochota Warszawa 86:93 (28:19, 30:22, 14:18, 14:24)
AZS UJK Kielce: Piorun 16 (1x3), Malesza 6 (2x3), Suwaluk, Lis 9 (2x3), Wierzbicki 11 (3x3), Lewandowski 23 (4x3), Lesisz 21 (4x3), Pająk, Bacik.
MKS Ochota Warszawa: Çaliskan 36 (4x3), Falkowski 2, Kowalski 2, Chmielak, Niemyjski, Witosławski 3, Jesionek 21, Krawczyk 2, Dąbrowski 27 (8x3), Koszałka.

-To był jeden z tych nielicznych meczów w sezonie, które były "do wygrania". Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu, ale w drugiej odsłonie pojawiła się masa problemów. Pozwoliliśmy odebrać sobie zwycięstwo i to jest nasza wina. Bolesna porażka, bo prowadziliśmy różnicą 17 punktów. Rywale nabrali pewności siebie, bardzo dobrze rzucali z dystansu, zwłaszcza Piotr Dąbrowski - rozgrywający gości, który na 10 prób rzucił 8 trójek, jest to niespotykany procent trafionych rzutów. My z kolei straciliśmy tę pewność siebie, podejmowaliśmy złe decyzje, chłopakom trzęsły się ręce i zaczęliśmy kłócić się ze sobą na parkiecie. Było w tym meczu dużo dobrego, ale gdy był ten "money time" - czyli gra o zwycięstwo, to nie dźwignęliśmy tego - podsumował szkoleniowiec gospodarzy Rafał Gil

Drużyna AZS UJK Kielce jest na 13 pozycji w tabeli i ma na swoim koncie 11 punktów. W następnej kolejce podejmie we własnej hali zespół Legii Warszawa. Mecz odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 18.