2 liga koszykówki. MUKS Piaseczno ograł AZS UJK Kielce. To już szósta porażka akademików

Damian Wiśniewski
Drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce doznali szóstej porażki w sezonie 2021/2022. Tym razem zostali pokonani przez MUKS Piaseczno na wyjeździe.

Muks Piaseczno - AZS UJK Kielce 83:78
Kwarty:
28:24, 14:18, 22:20, 19:16
Muks: Nagodziński 8 (2x3), Łazarek 2, Prowiński 10, Zapert 14, Dyduch 3 (1x3), Mościcki 9 (1x3), Milewski 6 (2x3), Sarosiak 5, Wójcikowski 16 (4x4), Munyama 10 (1x3).
AZS UJK: Lis 14 (2x3), Czapla 11 (2x3), Lesisz 9 (2x3), Osiakowski 10 (1x3), Życzkowski 15 (2x3), Grad 6, Nowik 14 (2x3).

Kielczanie już po pierwszej kwarcie musieli odrabiać czteropunktową stratę. Na koniecpierwszej połowy obie drużyny miały co prawda równą liczę punktów, po 42, ale w kwartach trzeciej i czwartej gospodarze odskoczyli kieleckim akademikom.

Najlepiej w zespole AZS UJK po raz kolejny w tym sezonie punktował Oskar Życzkowski, którzy zanotował 15 punktów. Oprócz tego miał również najwięcej zbiórek - 12 (dwie w ataku i dziesięć w obronie). Wśród gospodarzy i w całym meczu najlepiej punktował Tomasz Wójcikowski, który rzucił 16 punktów.

Problemem kieleckiego zespołu niewątpliwie była w tym meczu krótka ławka rezerwowych. Poza pierwszą piątką na parkiecie zaprezentowało się jeszcze tylko dwóch zawodników.