2. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Społem Kielce wygrał w Sandomierzu z Wisłą mecz o 1. ligę

PKZaktualizowano
W meczu grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, decydującym o awansie do pierwszej ligi, Wisła Sandomierz przegrała z AZS UJK Społem Kielce. Kielczanie wygrali rozgrywki drugiej ligi i uzyskali prawo gry w pierwszej.

Wisła Sandomierz - AZS UJK Społem Kielce 26:30 (13:16)

Wisła: Pęgielski, Skowron, Ciepliński - Solon 4, Białkowski 1, Rusin 3, Sadecki, Anwaljer, Szklarski 2, Dusak, Cupisz 15 (5), Wertler 1.

AZS UJK Społem: Jastrząb, Czerwiński, Kość - Bulski 5, Boszczyk 1, Curyło 1, Stępnik 1, Szafarczyk 14 (2), Siedlarz 5, Bysiak, Sornat 1, Hady, Grzesik 2.

Karne. Wisła: 5/5. AZS UJK Społem: 2/3.

Kary. Wisła: 18 minut (Dusak 6 - czerwona kartka 59 min., Werstler 4, Rusin, Sadecki, Anwajler, Cupisz po 2). AZS UJK Społem: 6 minut (Siedlarz, Bysiak, Hady po 2).

Sędziowali:: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów). Widzów: 300.

Przebieg: 4:0 ('6), 4:2, 5:2, 5:5 ('10), 6:5, 6:6, 7:6, 7:7, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9, 10:9, 10:11 ('22), 11:11, 11:15 ('27), 12:15, 13:15, 13:16 - 13:17, 14;17, 14:18, 15:18, 15:19 ('35), 19:19 ('40), 19:20, 20:20, 20:21, 21:21, 21:22, 22:22 ('45), 22:27 ('53), 23:27, 23:28, 24:28, 25:28, 26:29, 26:30.

Wisła, aby wyprzedzić AZS UJK Społem, musiała ten mecz wygrać i to po 60 minutach, czyli za trzy punkty. Zwycięstwo kielczan spowodowało oczywiście, że wygrali oni rozgrywki. Nie wiadomo jednak, czy kielczanie zgromadzą budżet niezbędny do gry na wyższym szczeblu rozgrywek - rok temu też wygrali rozgrywki drugiej ligi i zrezygnowali z gry w pierwszej. Jeśli sytuacja się powtórzy, awansować będzie mogła drużyna z Sandomierza.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy po sześciu minutach prowadzili 4:0. Jednak od tego momentu zaczęła się rysować przewaga „akademików”, którzy szybko odrobili straty – cztery minuty później był remis 5:5. Do kielczan należała również końcówka pierwszej połowy, w której bardzo dobrą zmianę dał bramkarz Filip Jastrząb i na półmetku goście mieli trzy bramki przewagi.

W drugiej połowie sandomierzanie rzucili się do odrabiania strat i udało im się to w 40 minucie, kiedy po golu Sebastiana Werstlera doprowadzili do remisu 19:19. Ale ta pogoń kosztowała Wiślaków mnóstwo sił i zapłacili za to w kolejnej fazie spotkania. Od remisu 22:22 w 45 minucie goście rzucili pięć bramek z rzędu, był to efekt bardzo dobrej gry zespołu z Kielc w obronie. To rozstrzygnęło o zwycięstwie AZS UJK Społem.

Na drugim planie rywalizacji o pierwsze miejsce w lidze, w tym meczu toczyła się strzelecka rywalizacja pomiędzy Tomaszem Cupiszem z Wisły a Piotrem Szafarczykiem z AZS UJK Społem. 15:14 wygrał zawodnik drużyny z Sandomierza, ale to kielczanie mieli powody do radości.

- „Szafa” zagrał mecz życia, ale miał duże wsparcie ze strony reszty drużyny. Dzisiaj się cieszymy, w przyszłym tygodniu jesteśmy już umówieni na rozmowy w sprawie budżetu na nowy sezon. Mam nadzieję, że będzie on wystarczający, aby zagrać w pierwszej lidze – mówił trener AZS UJK Społem, Tomasz Błaszkiewicz.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA

ZAWODNICY PGE VIVE Z KIBICAMI SPRZĄTALI LAS

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Handball Echo Dnia

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Sport Echo Dnia

Autor jest również na Twitterze
Obserwuj Handball Echo na Twitterze
Obserwuj Sport Echo Dnia na Twitterze

Materiał oryginalny: 2. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Społem Kielce wygrał w Sandomierzu z Wisłą mecz o 1. ligę - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.