2. liga piłkarzy ręcznych. Buskowianka bliżej dziewiątego miejsca

KS Handbalove Busko
W pierwszym meczu o dziewiąte miejsce w 2. lidze piłkarzy ręcznych, Buskowianka Busko-Zdrój wygrała z Grunwaldem Ruda Śląska.

Buskowianka Busko-Zdrój - Grunwald Ruda Śląska 29:27 (14:15)

Buskowianka: Duda, Smagór - Żarnowski 9 (1), Mizdra 2, Krawczyk 4, Zawarczyński, Szustak 7, Trutkowski 1, Maj, Kwieciński 2, Czaja, D. Kubisztal 4.

Po ciekawym meczu Buskowianka pokonała Grunwald, a na rewanżowy mecz zawiezie dwubramkową zaliczkę. Drużyna trenera Tomasza Rosińskiego dobrze rozpoczęła spotkanie i w 6 minucie prowadziła 4:1. Jednak Grunwald szybko odrobił straty - po kolejnych sześciu minutach był remis 5:5. Gospodarze wrócili na prowadzenie, w 24 minucie prowadzili 12:10, ale końcówka pierwszej części gry należała do rywali.

Drugą połowę lepiej zaczął Grunwald, który kilka razy miał dwubramkową przewagę. Jednak ostatnia faza meczu należała do zespołu z Buska, który w 57 minucie osiągnął najwyższą, czterobramkową różnicę (28:24). W końcówce skuteczniejsi byli Ślązacy.

Rewanżowy mecz odbędzie się w niedzielę, 22 marca, o godzinie 15 w Rudzie Śląskiej. Drużyna lepsza w bilansie dwumeczu zajmie dziewiąte miejsce w rozgrywkach.