2. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz wygrała w Busku z Buskowianką

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Buskowianka Busko-Zdrój przegrała z Wisłą Sandomierz.

Buskowianka Busko-Zdrój - Wisła Sandomierz 23:26 (14:11)

Buskowianka: Duda, Smagór - Żarnowski 8, Szustak 6, Krawczyk 4, Bąk 3, Kubisztal 2, Mizdra, Trutkowski, Maj, Kwieciński.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Malinowski 6, Cupisz 6, Werstler 4, Sadecki 4, Rusin 2, Solon 1, Szklarski 1, Statuch 1, Pawelczyk 1, Kabata.

Przed tym meczem Wisła była pewna wygrania grupy A i awansu do grupy walczącej o awans do pierwszej ligi z pierwszego miejsca. Trzecia w tabeli Buskowianka mogła sobie ten awans zapewnić, wygrywając z sandomierzanami. Porażka zespołu Tomasza Rosińskiego sprawia, że prawdopodobnie straci ona trzecią lokatę i będzie grała o miejsca 7-12. Buskowianka ma bowiem 27 punktów, 25 ma SMS ZPRP II Kielce, a 24 MOSiR Bochnia. Bochnianie w niedzielę zagrają w Mielcu z rezerwami Stali Mielec, a SMS w środę zagra u siebie z AZS AGH Kraków. Aby zespół z Buska utrzymał pozycję, niezbędne są wygrane AZS AGH i Stali II. O ile to pierwsze jest możliwe, to to drugie - mało prawdopodobne.

Pierwsza połowa wskazywała na wygraną gospodarzy. Pierwsze kilkanaście minut meczu było wyrównane (20 minuta remis 9:9), a końcówka tej części gry należała do Buskowianki, która przed przerwą wypracowała trzybramkową przewagę.

Jednak początek drugiej połowy należał do gości, którzy pierwsze osiem minut gry wygrali 6:1 i wygrywali 17:15. W 55 minucie Wisła prowadziła 24:20. Gospodarze zdołali się jeszcze zbliżyć na dwie bramki różnicy (23:25 w 59 minucie), ale gol zdobyty przez "wiślaków" rozstrzygnął pojedynek.