22 medale buskiego Yan Tai

ADAM LIGIECKI
Reprezentacja Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai - zdobyli aż 22 medale w II Turnieju Małego Smoka. ARCHIWUM KLUBU
62 zawodniczek i zawodników wzięło udział w II Turnieju Małego Smoka, rozegranym w Busku-Zdroju. Świetnie spisali się gospodarze - reprezentanci Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai zdobyli 22 medale; w tym dziesięć złotych.

Głównym pomysłodawcą i inicjatorem turnieju jest prezes i trener buskiego Yantai, Andrzej Cupryjak-Socha. W imprezie, rozegranej w trzeciej dekadzie października w hali sportowej Samorządowego Gimnazjum numer 1, startowali młodzi adepci wschodnich sztuk walki: z Wrocławia, Warszawy, Tarnowa, Kielc, Wieliczki, Nowego Korczyna i Buska. Turniej przeprowadzono w 44 konkurencjach, zgodnie z kategorią wiekową oraz stopniem zaawansowania zawodników.

Reprezentanci Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai wywalczyli łącznie 22 medale: dziesięć złotych, osiem srebrnych i cztery brązowe. W konkurencji formy ręcznej (7-9 lat) „złoto” zdobył Wit Kłuskiewicz, zaś drugie miejsce zajął Ernest Pasternak. Wit wywalczył też brązowy medal w konkurencji form z szablą. W formach ręcznych północnych chłopców (9-11 lat) na najwyższym podium stanął Marcin Juszczyk; wśród dziewcząt Agata Godula była trzecia. W tej samej konkurencji w kategorii chłopców 11-12 lat na drugim miejscu uplasowali się ex aequo Kacper Lenartowicz i Konrad Gołuzd. W formach ręcznych północnych (13-14 lat) złoty medal zdobył Franciszek Stefański, w kategorii wiekowej 15-16 lat - wracający po kontuzji Piotr Bezak (drugą lokatę zajął Jakub Bezak).

W formach z szablą chłopców (10-12 lat) pierwszy był Konrad Gołuzd, trzeci - Kacper Lenartowicz. W kategorii 13-14 lat Franciszek Stefański wywalczył „srebro”, podobnie jak Jakub Bezak w rywalizacji chłopców w wieku 15-16 lat.

W innych konkurencjach - formy z mieczem, z włócznią, z kijem, z bronią różną, formy podwójne - zawodnicy klubu Yantai zdobyli kolejne medale. Franciszek Stefański: dwa złote, srebrny i brązowy, Piotr Bezak - złoty i brązowy, a Marcin Juszczyk, Konrad Gołuzd i Kacper Lenartowicz wywalczyli po złotym krążku.