27. Finał WOŚP. Zobacz co będzie się działo w Ostrowcu...

  27. Finał WOŚP. Zobacz co będzie się działo w Ostrowcu Świętokrzyskim (PROGRAM)

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przedstawiciele ostrowieckiego sztabu, w siedzibie fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas przygotowywania identyfikatorów dla wolo
  1/12

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum prywatne

  W niedzielę kolejny, 27. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ostrowcu, muzycznie upłynie on pod znakiem disco polo. Najważniejsza jak co roku będzie kwesta na ulicach oraz licytacje gadżetów i przedmiotów, zarówno w internecie, jak i na żywo.
  Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu, jak co roku zorganizowany został przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Współorganizatorem imprezy na Rynku jest Miejskie Centrum Kultury.

  Ciekawe gadżety na licytacji
  Na ostrowieckich ulicach, w niedzielę od rana kwestować będzie 300 wolontariuszy. Tak jak co roku, będzie można wśród nich spotkać osoby, które kwestują od wielu, razem z dziećmi, wnukami, współmałżonkami. Najmłodszym wolontariuszem będzie w tym roku zaledwie 9 - miesięczna Amelia Niewójt, której oczywiście towarzyszyć będą rodzice.

  - Jak co roku nasz sztab mieści się w Osiedlowym Domu Kultury na ulicy Wspólnej - mówi Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP. - Tam rozliczać będziemy puszki, a wolontariusze będą mogli się ogrzać, zjeść ciepły posiłek, napić herbaty albo kawy.

  Licytacje gadżetów prowadzone będą zarówno w internecie, jak i na żywo podczas imprezy na Rynku. Znalazły się wśród nich prawdziwe perełki. Są oczywiście orkiestrowe gadżety z podpisem Jurka Owsiaka - kubki, koszulki, smycze, poduszki, kalendarze, zegary. Atrakcją są rękawica bokserska i zdjęcia z autografem pięściarki Agnieszki Rylik. Można też kupić koszulki reprezentacji Polski w piłce ręcznej, szczypiornistów KSZO Odlewnia.

  Figurki i filiżanki przekazała na licytację internetową Fabryka Porcelany AS w Ćmielowie. Jest także ręcznie malowany kafel z ćmielowskiej porcelany, przedstawiający scenę poloneza z „Pana Tadeusza”, karnet na siłownię, vouchery na usługi serwisu rowerowego i na kurs prawa jazdy, obrazy, jazda samochodami terenowymi oraz kolacja z zespołem Champion. Restauracje Pałac Tarnowskich i Ptaszek w Klatce postanowiły przeznaczyć część niedzielnego utargu „do puszki”.

  Disco impreza na Rynku
  Impreza na Rynku rozpocznie się o godzinie 16. Zjawią się tam wtedy członkowie Klubu Przyjaciół Pojazdów Dawnych - Singiel, którzy prezentować zabytkowe maszyny, zbierając jednocześnie pieniądze do puszek. Na scenie najpierw zaprezentują się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a o godzinie 16.20 grać zacznie DJ Fox. O godzinie 16.50 wystąpią lokalny wykonawcy zrzeszeni w grupie Ostrowiecki Rap, a o 17. 15 również lokalny zespół disco polo Szarotka. Kolejni przedstawiciele tego nurtu, rodem z Ostrowca, zespół Master Team zagra o godzinie 18, a zespół Champion o 18.45. Gwiazdą Finału Orkiestry będzie Bayer Full, który wystąpi dwa razy - o godzinie 19.30 oraz po „Światełku do nieba”.

  Przypominamy, że wszyscy wolontariusze, którzy 13 stycznia będą kwestować na ulicach, muszą mieć zapieczętowane puszki oraz oryginalne identyfikatory. Część zostanie także wyposażona w terminale płatnicze.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo