3 liga. Chełmianka Chełma - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0. Szósta porażka podopiecznych Tadeusza Krawca w 2021 roku

Damian Wiśniewski
W meczu 35. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski doznał wyjazdowej porażki z Chełmianką Chełm. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca ulegli rywalom z Lubelszczyzny 0:2.

Chełmianka Chełm - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (1:0)
Bramki:
Michał Budzyński 38, Paweł Myśliwiecki 61.
Żółte kartki: Budzyński, Prytuliak - Zaklika, Smuczyński, Głaz.
Chełmianka: Ciołek - Brzozowski, Mazurek, Budzyński, Wołos - Grądz (88. Sąsiadek), Bednara (69. Kanarek), Brzyski, Prytuliak (83. Giletycz) - Myśliwiecki, Bonin
KSZO: Lipiec 6 - Mężyk 5, Zając 5 (65. Paluch 3), Pawlik 4 (65. Smuczyński 3), M. Kaczmarek 4 (65. Szydłowski 3) - Partyka 5, Zaklika 5 (P. Kaczmarek 78), Nowak 4, Głaz 4 (65. Majewski 3), Bayramov 5 - Stanisławski 5.

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego mierzył się z jedną z rewelacji rudy wiosennej w trzeciej lidze. Chełmianka Chełm w 2021 roku przegrała tylko dwa mecze, dwa zremisowała i resztę wygrała, dzięki czemu włączyłą się do walki o miejsca w czołówce ligowej tabeli.

W tym meczu była od KSZO 1929 lepsza. Prowadzenie objęła w pierwszej połowie za sprawą gola Michała Budzyńskiego, który wykorzystał niezdecydowanie gości w obronie. Wynik w drugiej połowie ustalił natomiast Paweł Myśliwiecki, któremu pomogła chwilowa gra w osłabieniu u gości.

W drugiej połowie goście mieli kilka niezłych okazji do tego, by strzelić chociaż jednego gola. Michał Paluch dwukrotnie, a Szymon Stanisławski raz byli blisko wpakowania piłki do bramki, ale za każdym razem górą był Sebastian Ciołek, bramkarz Chełmanki.

- Pierwsza stracona bramka była nieco kuriozalna. Jeden nasz zawodnik leżał na boisku, a pozostali piłkarze myśleli, że rywale wybiją piłkę. Ci jednak dośrodkowali ją w pole karne i strzelili gola. Druga bramka padła natomiast w momencie, keidy kontuzjowany był Zając i nie zdążyliśmy jeszcze przeprowadzić zmiany, przez co graliśmy w osłabieniu. Chełmianka wykorzystała i strzeliła gola po kontrze - powiedział nam po spotkaniu trener KSZO 1929, Tadeusz Krawiec.

Dla jego drużyny była to już szósta porażka ligowa w 2021 roku. Kolejny mecz ostrowiecki zespół zagra 12 maja na wyjeździe z Wólczanką Wólką Pełkińską.