3 liga. Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2. Wysoka porażka sandomierskiej drużyny w starciu z rezerwami ekstraklasowej Cracovii

Damian Wiśniewski
Kamil Bielaszewski
W meczu 33. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Wisła Sandomierz przegrała na wyjeździe z rezerwami Cracovii 2:6.

Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2 (3:1)
Bramki:
Sebastian Strózik 8, 69, Marcin Budziński 38, 61, Tomas Vestenicky 45, Michał Wiśniewski 54- Krzysztof Zawiślak 27, Miłosz Matuszewski 58.
Żółte kartki: Jurewicz, Siedlecki, Kajpust, Serek (Wisła).
Cracovia II: Wilk - Supryn, Pieńczak (82. Jarzynka), Bracik, Stachera - Budziński, Vestenicky (46. Biernat, 63. Nowicki), Ożóg (73. Malisz), Vinicius (72, Matheus), Michał Wiśniewski - Strózik.
Wisła: Jurewicz 2 - Siedlecki 2 (46. Antochów 2), Pieniążek 2 (46. Aleksander Wiśniewski 3), Kajpust 2, Serek 2 (65. Diel Spring 4) - Tyl 4, Sudy 3, Kopczak (29. Matuszewski 5), Stańczyk 4, Taranek 4 (56. Chmielowiec 4) - Zawiślak 5.
Sędzia: Michał Mikulski (Lublin).

Od początku spotkania widać było znaczną różnicę w grze obu zespołów. Krakowianie przeważali i starali sobie stwarzać kolejne sytuacja podbramkowe, co przyniosło im błyskawiczne objęcie prowadzanie. Już w ósmej minucie gry piłkę do bramki Wisły skierował Sebastian Strózik, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Tomasa Vestenicky'ego.

Wiślacy byli cofnięci, niemal cały czas zamknięci na własnej połowie boiska, ale w 27. minucie gry potrafili doprowadzić do wyrównania, a bramkarza Cracovii II pokonał Krzysztof Zawiślak.

Jeszcze przed przerwą gospodarze znów wyszli na prowadzenie, a następnie je podwoili. Najpierw bramkę, choć po rykoszecie, zdobył Marcin Budziński. Następnie ten sam zawodnik został faulowany przez Michała Jurewicza, za co "Pasy" otrzymały rzut karny. Pewnie wykorzystał go Vestenicky.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał. Już siedem minut po wznowieniu gry ładnego gola mierzonym strzałem sprzed pola karnego strzelił Michał Wiśniewski. W 58. minucie natomiast wiślacy dali nadzieję, że może wrócą do gry - po kontrze bramkę zdobył bowiem Miłosz Matuszewski.

Radość gości nie trwała jednak długo. Trzy minuty potem swojego drugiego gola strzelił bowiem Budziński, a później wynik ustalił Strózik.

Kolejny mecz Wisła Sandomierz zagra ze Stalą Stalowa Wola dziewiątego maja.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani