3 liga. Czarni Połaniec przegrali z Avią Świdnik i pożegnali się z trzecią ligą po jednym sezonie gry

Tomasz Kaczmarczyk
W meczu 32 kolejki trzeciej ligi, Czarni Połaniec przegrali 1:3 z Avią Świdnik. Nasz zespół na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu spadł do czwartej ligi.

Czarni Połaniec - Avia Świdnik 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Sebastian Plesz 6, 0:2 Wojciech Białek 36 z karnego, 0:3 Wojciech Białek, 1:3 Mateusz Załucki 73 z karnego.
Czarni: Gnatek (68 Borusiński) - Wątróbski, Załucki, Witek, Misztal, Buczek (46 Janiec), Meszek (46 Karólak), Tetlak (68 Misiak), Michalik (46 Bawor), Krępa, Skiba.
Avia: Wójcicki - Głaz, Dwórzyński, Kuliga, Plesz, Wójcik (90 Niewiński), Mroczek, Maluga (87 Ozimek), Dziedzic (84 Lusiusz), Prędota (83 Strug), Białek (90 Radziewicz).
Sędziował: Sebastian Wiśniowski z Tarnowa.
Widzów: 200.
Żółte kartki: Gnatek, Bawor, Karólak (Czarni), Dwórzyński (Avia).

28 maja 2019 roku - będzie jednym ze smutniejszych dni w historii klubu sportowego Czarnych Połaniec. Nasza drużyna przegrywając 1:3 z Avią Świdnik na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu pożegnała się z trzecią ligą. Czarni byli beniaminkiem trzeciej ligi i po jednym sezonie gry spadli z tej ligi.
Czarnym do zakończenia tegorocznego sezonu zostały do rozegrania jeszcze dwa mecze, w sobotę 1 czerwca z Sołą w Oświęcimiu i w sobotę 8 czerwca na własnym boisku ze Spartakusem Daleszyce.

Sporo zastrzeżeń do sędziego

Podopieczni trenera Krzysztofa Łętochy mecz z Avią zaczęli w najmocniejszym składzie. Kibice na stadionie spodziewali się szybko strzelonego gola, ale przez Czarnych, a nie przez Avię. To zespół ze Świdnika już w 6 minucie wyszedł na prowadzenie. Gościom po tej bramce lepiej się grało, w szeregach połanieckiej drużyny wkradła się straszna nerwowości. Pod koniec pierwszej połowy Avia z rzutu karnego podwyższyła prowadzenie. Jedenastka podyktowana dla Avii bardzo problematyczna. Wcześniej przy stanie 0:1 Czarnym należał się rzut karny. Gospodarze mieli bardzo dużo zastrzeżeń do pracy sędziego głównego tego spotkania.

Z rzutu karnego

Na początku drugiej połowy, Czarni rzucili się do odrabiania strat, ale doświadczony zespół gości, szybko ostudził zapędy połanieckiego zespołu. W 65 minucie, po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Wojciech Białek.
Czarni po raz kolejny zerwali się do ataków i w 73 minucie strzelili gola z rzutu karnego wykonywanego przez Mateusza Załuckiego.

Może spaść jeszcze Wisła

Czarni obok Spartakusa Daleszyce są drugim zespołem, który już spadł z trzeciej ligi. Spadki rzutują na to, że z czwartej ligi, zamiast dwóch drużyn musi spaść aż cztery. Z czwartą ligą żegnają się już zespoły Kamiennej Brody, Klimontowianki Klimontów, Unii Sędziszów i Hetmana Włoszczowa.Spadek aż czterech drużyn powoduje, że z klasy okręgowej spadną nie dwa zespoły, tylko cztery.
Gdy dodamy do tego, że nadal nie jest pewna utrzymania w trzeciej lidze Wisła Sandomierz, spadki mogą dotknąć kolejne zespoły, zarówno w czwartej lidze i klasie okręgowej.