3 Liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał w derbach Czarnych Połaniec. Bohaterem został Franciszek Lipka. Zobacz zdjęcia z meczu

Bartosz Wartałowicz
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał 2:1 Czarnych Połaniec. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach >>>>>>>>>>Sandra Krakowiak
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 2:1 w meczu derbowym z Czarnymi Połaniec. Spotkanie to odbywało się w ramach 13 kolejki 3 Ligi grupy 4. Zobacz relację i galerię zdjęć z meczu.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Czarni Połaniec 2:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Jarzynka 9, Franciszek Lipka 85 - Tomasz Mucha 39.
KSZO: Klon - Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel (78. Lis) - Nawrot, Orlik (72. Lipka), Tymoszenko (46. Szynka), Kołoczek - Zimnicki (56. Zdyb), Pisarek (46. Mazurek II).
Czarni: Wieczerzak - Bakowski (68. Smoleń), Załucki, Bawor, Misztal - Banik, Wiktor, Sumara (46 Kałaska), Guca (70. Gębalski), Mucha (84. Łąk) - Martinez (70. Wójcik).
Żółte kartki: Jarzynka, Brągiel, Szynka - Mucha.

Zobacz zdjęcia

Doskonale w mecz weszli piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, bo już w 9 minucie prowadzenie pomarańczowo-czarnym dał Mateusz Jarzynka, który był najsprytniejszy w polu karnym przeciwnika, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 31 minucie zespół Rafała Wójcika stanął przed znakomitą szansą na podwyższenie prowadzenia, ale rzut karny Michała Nawrota obronił Marcin Wieczerzak. To dało dużą motywację Czarnym, którzy w 39 minucie doprowadzili do wyrównania, za sprawą trafienia Tomasza Muchy. Przez długi czas na tablicy wyników utrzymywał się wynik remisowy, ale w 78 minucie piłkę do siatki wpakował Łukasz Mazurek II. Arbiter jednak nie uznał tego trafienia, bo zdaniem asystenta zawodnik był na spalonym. Co nie udało się wtedy, wyszło zawodnikom Rafała Wójcika w 85 minucie. Trzy punkty i kolejne zwycięstwo w świętokrzyskich derbach zapewnił KSZO rezerwowy Franciszek Lipka. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego jest bardzo niewygodnym rywalem dla Czarnych - poprzednie 4 mecze pomiędzy tymi drużynami również kończyły się wygraną KSZO.

Potwierdził się fakt, że Czarni nieprzypadkowo są wysoko w tabeli. Są bardzo intensywni, w dzisiejszym meczu zneutralizowali nasze szybkie ataki. Mieliśmy jakieś sytuacje, ale nie na tyle, żeby ten wynik był znacznie wyższy. Z drugiej strony mieliśmy niewykorzystany rzut karny i daliśmy nadzieję przeciwnikom. W końcówce udało nam się zdobyć zwycięskiego gola i cieszymy się z trzech punktów

- powiedział Rafał Wójcik, trener KSZO.

Bardzo ciekawy, intensywny mecz na dobrym poziomie. Przegraliśmy, ale mogliśmy ten wynik przeciągnąć na swoją stronę. Trzeba jednak przyznać, że graliśmy z zespołem bardzo dobrze zorganizowanym i poukładanym. Tym większa szkoda, że do Połańca wracamy bez punktów

- skomentował trener Czarnych, Michał Szymczak.