3 liga. Porażka Czarnych Połaniec z liderem tabeli Podhalem Nowy Targ. Coraz trudniejsza sytuacja naszego zespołu

Tomasz Kaczmarczyk
W meczu 28 kolejki trzeciej ligi, Czarni Połaniec przegrali na własnym boisku 0:3 z liderem tabeli, Podhalem Nowy Targ. Już do przerwy było 3:0.

Czarni Połaniec - Podhale Nowy Targ 0:3 (0:3)
Bramki: Lukas Hruszka 1, Dawid Dynarek 34, Artur Pląskowski 36.
Czarni:Borusiński – Wątróbski, Witek, Misztal, Buczek (77 Ryguła), Dereń (72 Bawor), Karólak (74 Meszek), Zięba, Krępa, Michalik (69 Żyła), Skiba.
Podhale:Szukała – Mączka, Bedronka, Baran, Barbus (63 Przybylski), Hruszka (60 Drobnak), Mianowany (46 Kobylarczyk), Dynarek (83 Mrówka), Mizia, Pląskowski, Potoniec (46 Palonek).
Żółte kartki: Zięba, Bawor (Czarni), Bedronka (Podhale).
Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).
Widzów: 300.

Już w 23 sekundzie

Nim się ten mecz rozpoczął, już Krzysztof Łętocha trener Czarnych Połaniec musiał dokonać korekty w wyjściowej jedenastce. Podczas rozgrzewki kontuzji doznał Mateusz Janiec. Za tego zawodnika pojawił się Sebastian Dereń.
Początek spotkania fatalny dla Czarnych, bo już pierwsza akcja zespołu z Nowego Targu przyniosła im prowadzenie po golu Lukasa Hruszki. Dokładnie była to ... 23 sekunda.

Dwa razy w słupek

W 23 minucie pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy. Karol Karólak wykonywał rzut wolny i wrzucił piłkę do Filipa Krępy, a ten minimalnie spudłował. Do przerwy lider tabeli jeszcze dwa razy skierował piłkę do połanieckiej bramki i po 45 minutach wysoko prowadził. Po zmianie stron więcej bramek już kibice na stadionie w Połańcu nie zobaczyli. Okazji było kilka zarówno mieli je gospodarze jak i goście.
W 75 minucie cudem strzał Filipa Krępy obronił golkiper Podhala. W 86 minucie po strzale jednego z graczy gości piłka trafiła w słupek. W doliczonym czasie gry po strzale futbolisty Czarnych Adriana Żyły futbolówka trafiła w słupek.

Trwa fatalna passa Czarnych w rundzie wiosennej. Wiosną jeszcze nie wygrali meczu. W dziesięciu meczach zanotowali jedynie dwa bezbramkowe remisy, a pozostałe pojedynki zakończyły się niestety porażkami.

Po kilku meczach z zespołami z ligowej czołówki, teraz przed podopiecznymi trenera Łętochy sześć spotkań z dołem tabeli. Może w tych pojedynkach nasz zespół zapunktuje. Kolejno Czarni zagrają z, Wólczanką w Wólce Pełkińskiej, Wiślanami Jaśkowice na własnym boisku, Orlętami w Radzyniu Podlaskim, Avią Świdnik u siebie, Sołą w Oświęcimiu i na zakończenie sezonu ze Spartakusem Daleszyce w Połańcu.