3. liga. Race na trybunach, kontrowersyjne decyzje sędziego i porażka KSZO 1929 Ostrowiec z Wieczystą Kraków 0:1. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Wieczystą Kraków 0:1
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Wieczystą Kraków 0:1 Sandra Krakowiak
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Wieczystą Kraków 0:1 w rozegranym w piątek meczu trzeciej ligi. W spotkaniu tym w roli trenera Wieczystej zadebiutował były reprezentant Polski Sławomir Peszko.

Kontrowersje i porażka KSZO 1929 Ostrowiec z Wieczystą Kraków

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski -Wieczysta Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: Denys Faworow 64 z karnego.
KSZO 1929: Klon - Domagała (87 Żebrowski), Mazurek I, Mężyk, Brągiel (74 Lipka) - Szynka, Orlik, Kołoczek (74 Mazurek II), Zimnicki (77 Lis), Nawrot - Pisarek.
Wieczysta: Sapielak - Asmelash, Faworow, Skrobański, Pietrzak - Góralski, Moulin (65 Danielak) - Łysiak, Knasmüllner (70 Sławczew), Żivec (70 Kiedrowicz) - Fidziukiewicz (90+1 Aralica).
Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).
Żółte kartki: trener Rafał Wójcik, Nawrot, Mazurek I (KSZO) - Asmelash (Wieczysta).

Zobacz zdjęcia z meczu

Mecz cieszył się duży zainteresowaniem kibiców. Był gorący doping fanów KSZO, były race, ale i kontrowersje.

W pierwszej połowie bramkarz KSZO 1929 Oskar Klon obronił strzał Michała Fidziukiewicza z 15 metrów. Gospodarze też przeprowadzili kilka składnych akcji, ale brakowało precyzji pod bramką Wieczystej.

W 57 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, po której protestowali piłkarze KSZO 1929. Błażej Sapielak wybiegł poza pole karne i w wyskoku staranował Adriana Szynkę. A sędzia ku wielkiemu zdziwieniu gospodarzy orzekł, że to piłkarz KSZO faulował rywala. Nie była to jedyna kontrowersyjna decyzja arbitra w tym spotkaniu.

Kluczowa dla losów spotkania okazał się 63 minuta. Christoph Knasmüllner po stałym fragmencie gry uderzył z około 16 metrów. Stojący przed bramką Michał Nawrot zablokował piłkę - z wysokości trybun wydawało się, że barkiem, ale sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla Wieczystej. Na nic zdały się protesty gospodarzy. Denys Faworow wykorzystał karnego, choć Klon Oskar Klon wyczuł jego intencje.

Zobacz konferencję prasową po meczu

Podopieczni Rafała Wójcika ambitnie dążyli do odwrócenia losów spotkania. W 70 minucie po rzucie rożnym główkował Damian Mężyk, ale udanie interweniował bramkarz Wieczystej. W 82 minucie główkował Franciszek Lipka. ale jego strzał był minimalnie niecelny. KSZO 1929 nie zdobył wyrównującej bramki i przegrał ten emocjonujący pojedynek 0:1.

Wielkie emocje czekają kibiców KSZO 1929 w najbliższą środę, 27 września. W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski ostrowiecki zespół na własnym stadionie o godzinie 19:29 podejmie Wartę Poznań.