3 liga. Siarka Tarnobrzeg - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0. Piąta z rzędu wygrana Siarki, KSZO nadal bez zwycięstwa (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu piątej kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym boisku KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0. Jedynego gola w tym meczu strzelił Kacper Józefiak, a było to w doliczonym czasie gry do drugiej połowy.

Siarka Tarnobrzeg- KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (ZDJĘCIA Z MECZU)

Siarka Tarnobrzeg - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
Bramka:
Kacper Józefiak 90+3.
Żółte kartki: Tabor (dwie), Tyl, trener Majak - Majda (dwie), Gruchała-Węsierski, Camargo
Czerwone kartki: Tabor 89 - Majda 87.
Tabor dwie żółte, czerwona
Siarka: Pietryga - Bierzało, Stefanik, Józefiak - Janeczko, Tyl (85. Duda), Tabor, Sulkowski - Zawiślak (85. Bałdyga) Bałdy, Mróz (73. Agudo), Rogala.
KSZO 1929: Lipiec - Zając, Camargo, Sylwestrzak - Głaz, Dereń, Nawrot, Majda, Gałecki, Brągiel - Gruchała-Węsierski (83. Adamek).
Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

Mecz pierwotnie miał być rozgrywany w Ostrowcu Świętokrzyskim, jednak oba kluby porozumiały się w sprawie przeniesienia go do Tarnobrzega i gospodarzem była właśnie Siarka. Rywalizacja na boisku była dość wyrównana, a obie drużyny miały swoje szanse.

- Zarówno my, jak i KSZO, stworzyliśmy sobie kilka szans do zdobycia bramki, ale brakowało nam skuteczności. Myślę jednak, że o tego jednego gola byliśmy od rywali lepsi i wygraliśmy zasłużenie - powiedział nam po końcowym gwizdku asystent trenera w Siarce, Dariusz Dul.

W zespole gospodarzy niezłe szanse mieli Krzysztof Zawiślak, Paweł Mróz i Jakub Tabor, ale nie byli oni w stanie pokonać bramkarza KSZO 1929 =. Wśród gości swoje szanse mieli między innymi Michał Nawrot i Oskar Majda, ale i im brakowało dokładności.

Bardzo ważne wydarzenia miały miejsce w końcowych fragmentach tego meczu. W ostatnich minutach dwóch zawodników zeszło z boiska z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. W ekipie z województwa świętokrzyskiego był to Oskar Majda, a w podkarpackiej drużynie Jakub Tabor.

W doliczonym czasie gry do drugiej połowy rozstrzygnęły się także losy triumfatora tego pojedynku. Tarnobrzeżanie wygrali, a gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Kacper Józefiak. Piłkę w pole karne wrzucał Bartosz Sulkowski.

Dzięki tej wygranej Siarka Tarnobrzeg kontynuuje swoją bardzo dobrą serię na początku sezonu 2021/2022. Podopieczni trenera Sławomira Majaka zanotowali piąte zwycięstwo w piątej kolejce i pozostają na pierwszym miejscu w tabeli ligowej. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wciąż natomiast czeka na swoje pierwsze w sezonie zwycięstwo.