3 liga. Stal Stalowa Wola - Czarni Połaniec 3:0. Pewne zwycięstwo zielono-czarnych

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 13. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola pokonała Czarnych Połaniec 3:0.
W taki sposób w 20. minucie meczu Szymon Jopek zdobył pierwszego gola dla "Stalówki"

Stal Stalowa Wola - Czarni Połaniec (ZDJĘCIA Z MECZU)

Stal Stalowa Wola – Czarni Połaniec 3:0 (1:0)
Bramki:
Szymon Jopek 20, Daniel Świderski 61, Volodymyr Khorolskyi 63.
Żółte kartki: Khorolskyi, Pietrzyk.
Stal: Smyłek – Olszewski, Khorolskyi (76′ Persak), Hudzik, Pietrzyk, Klepacki, Stępniowski (82. Cukrowski), Duda (74. Jakimiuk), Jopek, Drobot (74. Wojtak), Świderski (76. Żelisko).
Czarni: Siryk – Bakowski, Bażant, Misztal (78. Dyl), Hul, Bawor, Woś, Banik (71. Smoleń), Wątróbski (71. Kron), Krępa, Mucha.
Sędziował: Paweł Sitkowski (Lublin)

Stal Stalowa Wola starała się prowadzić grę, jednak pierwszą dobrą sytuację stworzyła sobie drużyna z Połańca - głową uderzył Damian Bawor, a pewnie w bramce Stali interweniował Mikołaj Smyłek.

Stal odpowiedziała w 20. minucie gry, kiedy po podaniu Daniela Świderskiego piłkę do bramki skierował jej kapitan, Szymon Jopek. Wykorzystał on sytuację sam na sam z bramkarzem Czarnych.

W drugiej połowie mecz był wyrównany, ale początkowo obie drużyny miały problem ze stwarzaniem sobie dobry sytuacji podbramkowych.

Z czasem zarysowywała się przewaga zielono-czarnych. Najpierw piłka odbiła się od słupka po strzale z dystansu, jaki oddał Sławomir Duda, a potem już wpadała do bramki.

W 61. minucie gry goalkeepera Czarnych pokonał Daniel Świderski, który wykorzystał podanie Aleksandra Drobota. Chwilę po nim wynik podwyższył i, jak się potem okazało, ustalił na 3:0 Volodymyr Khorolskyi.

Czarni się nie załamywali i próbowali odpowiadać. W 67. minucie dobry strzał oddał Michał Banik, ale jeszcze lepiej interweniował Smyłek.

Stal również dążyła do zdobywania bramek, a swoje próby mieli Jopek i Krystian Żelisko. Żaden z nich nie strzelił jednak gola na 4:0.

Dla stalowowolskiej drużyny było to trzecie zwycięstwo z rzędu, które pozwala jej zbliżyć się do pierwszego miejsca w tabeli na odległość czterech punktów. Czarni doznali natomiast drugiej z kolei porażki.

Kibicowałeś "Stalówce" na meczu z Czarnymi Połaniec? Poszuka...