3 liga. Wisła Sandomierz - Siarka Tarnobrzeg 3:2. Dużo goli, kartek i emocji na boisku w Sandomierzu

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Seria meczów bez porażki Siarki Tarnobrzeg została zatrzymana na liczbie dziesięć. Lider tabeli grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi przegrał na wyjeździe z mającą duże problemy w tym sezonie Wisłą Sandomierz.

III liga piłki nożnej. Wisła Sandomierz niespodziewanie wygr...

Wisła Sandomierz - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (1:0)
Bramki:
Jakub Mażysz 11, Mateusz Stańczyk 54, Filip Handzlik 90 - Marcin Stefanik 60 z rzutu karnego, Iván Agudo 90+6.
Żółte kartki: Siedlecki, Handzlik - Bierzało (dwie), Zawiślak, Tabor.
Czerwone kartki: Janeczko 23, Bierzało 78.
Wisła: Borusiński - Partyka, Boksiński, Dwórzyński - Siedlecki (60. Janik), Bełczowski, Handzlik, Jarosz - Rak, Mażysz (87. Harszla), Mateusz Stańczyk (82. Taranek).
Siarka: Pietryga - Bierzało, Stefanik, Józefiak (74. D'Apollonio) - Janeczko, Rogala, Tabor (88. Cezary Stańczyk), Sulkowski - Agudo, Zawiślak, Mróz (61. Duda).
Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).

Podczas niedzielnego meczu powróciły do tarnobrzeżan problemy znane im z sezonu 2020/2021 polegające na niezdyscyplinowaniu. Jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Janeczko (trzy czerwone kartki w poprzednich rozgrywkach), a w 78. minucie gry dołączył do niego Michał Bierzało (dwa czerwone kartoniki w poprzednim sezonie). W tych okolicznościach Wisła Sandomierz miała nieco ułatwione zadanie pokonania silnego przeciwnika.

Pierwsza czerwona kartka trafiła się tarnobrzeżanom już w momencie, w którym przegrywali - w jedenastej minucie meczu pierwszego gola strzelił dla Wisły Jakub Mażysz. W drugiej połowie Mateusz Stańczyk podwyższył na 2:0, a sześć minut potem bramkę kontaktową po strzale z rzutu karnego zdobył Marcin Stefanik.

Kolejne gole były strzelane w doliczonym czasie gry do drugiej połowy. Najpierw na 3:1 podwyższył Filip Handzlik, a wynik na 3:2 ustalił Ivan Agudo - jego Siarka grała już wówczas w dziewiątkę, ale ambitnie goniła wynik.

Wisła Sandomierz wygrała swój trzeci mecz w sezonie (w tym drugi z rzędu) - poprzednie jej triumfy to 2:0 z Podlasiem Biała Podlaska oraz 4:2 z Orlętami Radzyń Podlaski. Siarka Tarnobrzeg natomiast po raz pierwszy zeszła z boiska pokonana, a ogólnie nie wygrała w czterech z pięciu ostatnich mieczów ligowych.

Mecz Przyjaźni w Sandomierzu: Wisła - Siarka Tarnobrzeg. Kib...