3 liga. Wisła Sandomierz w czwartek wznawia przygotowania do...

  3 liga. Wisła Sandomierz w czwartek wznawia przygotowania do rundy wiosennej. Chyba bez Wiktora Putina i Michała Mokrzyckiego

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dariusz Pietrasiak, trener Wisły Sandomierz.

  Dariusz Pietrasiak, trener Wisły Sandomierz. ©Echo Dnia

  W czwartek, 10 stycznia na pierwszym treningu po zimowej przerwie spotkają się piłkarze trzecioligowej Wisły Sandomierz. Może zabraknąć Wiktora Putina i Michała Mokrzyckiego, dwóch podstawowych piłkarzy.
  Dariusz Pietrasiak, trener Wisły Sandomierz.

  Dariusz Pietrasiak, trener Wisły Sandomierz. ©Echo Dnia

  Pierwszy czwartkowy trening trzecioligowiec z Sandomierza odbędzie w Staszowie. Z kolei piątkowy trening będzie w Ożarowie.
  - W Staszowie i Ożarowie mamy zarezerwowane boiska ze sztuczną nawierzchnią. Dużo treningów w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej odbędzie się zarówno w Staszowie jak i Ożarowie - mówi Dariusz Pietrasiak, trener Wisły.

  Co do zmian kadrowych, na pierwszym treningu, może zabraknąć dwóch piłkarzy Ukraińca Wiktora Putina i Michała Mokrzyckiego, ale także wcale nie musi.
  - W klubie nie ma żadnych pism z klubów z zaproszeniem na testy tych dwóch zawodników - mówi Sebastian Wieczorek, prezes Wisły Sandomierz. Jak nie będzie zaproszeń dla Wiktora i Michała do pierwszego czwartkowego treningu, obaj powinni stawić się na zajęciach. Wiem z kolei, że Putinem jest zainteresowany Bełchatów. W Bełchatowie gra już jeden piłkarz spoza Unii Europejskiej, Senegalczyk Thiakane. Wiktor Putin jest Ukraińcem i nie wiem czy potrzebny jest bełchatowskiemu klubowi drugi zawodnik spoza Unii. Czas pokaże, co będzie z Wiktorem. Jeżeli chodzi o Michała, to sprawy tego piłkarza prowadzi jego menadżer. Słyszałem, że Mokrzyckim jest zainteresowana Chojniczanka Chojnice i Ruch Chorzów - dodaje prezes Sebastian Wieczorek.

  Na pierwszym treningu będzie nowy nabytek Wisły, obrońca Patryk Wilk, który po pół roku gry w Stali Gorzyce wraca do Sandomierza.
  Może jeszcze ktoś nowy się pojawić, ale będą to młodzi zawodnicy.

  Upadł temat pozyskania napastnika Wisłoki Dębica, Adriana Nowaka. - Już nie ma tematu pozyskania tego piłkarza. Więcej w temacie tego zawodnika nie chcę się wypowiadać - mówi prezes Sebastian Wieczorek.

  Plan sparingów Wisły: 19 stycznia - sparing z Wisłoką Dębica, 26 stycznia - rywal nieznany, 2 lutego - sparing ze Zdrojem Busko-Zdrój, 9 lutego - sparing z Orłem Przeworsk, 16 lutego, 11:00 - sparing ze Starem Starachowice (w Starachowicach), 23 lutego - sparing z Czarnymi Połaniec, 2 marca - sparing ze Stalą Kraśnik.

  9 lub 10 marca pierwsza kolejka rundy wiosennej. Wisła w Sandomierzu zagra z Wisłą Puławy.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]  Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]
  Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa  Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

  ZOBACZ TEŻ: Sportowy flesz filmowy. Którzy sportowcy mają najwięcej dzieci?

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo