MKTG SR - pasek na kartach artykułów

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach. Sprawdź, co będzie się działo. Oto program

Paulina Baran
Paulina Baran
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia. W Kielcach zagra kilka scen, na ulicach pojawi się ponad tysiąc wolontariuszy, a pod młotek pójdą nietuzinkowe przedmioty. Zobaczcie szczegóły.
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia. W Kielcach zagra kilka scen, na ulicach pojawi się ponad tysiąc wolontariuszy, a pod młotek pójdą nietuzinkowe przedmioty. Zobaczcie szczegóły.
Przed nami 32. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kielcach działa największy sztab na świecie liczący 925 wolontariuszy, prowadzony przez Echo Dnia i Wojewódzki Szpital Zespolony. Darczyńcy pojawiają się codziennie i przynoszą cenne przedmioty, które trafią na licytację w niedzielę, 28 stycznia. Zobaczcie, co się będzie działo.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach

- Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dzień, który łączy wszystkich. Zachęcam wszystkie kielczanki i kielczan do dołożenia nawet symbolicznej cegiełki do tej unikatowej, na skalę świata, akcji. Zapraszam wszystkich do wsparcia naszych szpitali – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta, który dołączy do grona wolontariuszy.

Czerwone serduszka w szpitalach. To znak, ze warto pomagać

Przez ostatnie lata dzięki Fundacji WOŚP do kieleckich placówek trafiał specjalistyczny sprzęt – inkubatory, pompy insulinowe, aparaty USG, urządzenia do badania słuchu czy defibrylatory.

- Z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem, kolejny rok, gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i we współpracy z redakcją „Echa Dnia” prowadzimy sztab. W Świętokrzyskim Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na każdym oddziale znajdziemy sprzęt z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra, na przestrzeni lat, podarowała nam ogromną ilość sprzętu, w tym m.in.: wysokiej klasy tomograf komputerowy, na którym są badane dzieci z całego województwa. Pomoc fundacji jest bardzo duża – mówi Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. - Popieramy ideę WOŚP i zachęcamy wszystkich do grania z Orkiestrą, bo zebrane w trakcie finału pieniądze wrócą do nas w postaci aparatury niezbędnej do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Środki zebrane podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Jak dołączyć do Orkiestry? W Kielcach działają trzy sztaby - jeden jest największy na świecie

Dwa sztaby w Kielcach można już teraz wspierać dzięki eSkarbonce. Jednak jeżeli chcecie poczuć energię orkiestrowego grania, warto wybrać się w niedzielę 28 stycznia na ulice Kielc i dorzucić się do puszki jednego z wolontariuszy.

W stolicy świętokrzyskiego działają trzy sztaby. Ten największy - #262 - prowadzony przez Wojewódzki Szpital Zespolony wspólnie z redakcją „Echa Dnia”, to 925 osób.

28 stycznia spotkacie także wolontariuszy ze sztabu przy Szkole Podstawowej numer 33 oraz przy Regionalnym Centrum Wolontariatu.

Darmowa komunikacja dla wolontariuszy, ciepła herbatka i ognisko

Przypominamy, że w dniu finału każdy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy może bezpłatnie korzystać z miejskich autobusów. Musi posiadać przy sobie legitymację wydaną przez organizatorów Finału.

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach wspólnie z Restauracją Pałacyk Zielińskiego zapraszają od godziny 9. Będzie ognisko, którego pilnować będą harcerze z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Kielce, ciepły poczęstunek, gorąca herbata i coś na słodko. Najbardziej zmarznięci będą mogli się ogrzać w pałacykowych wnętrzach.

Kawiarnia Kreatywna na parterze Małej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury zaprasza wolontariuszy na bezpłatną herbatę i ogrzanie się.

Cztery Sceny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach

W tym roku główna scena, której gospodarzem jest Miasto Kielce, stanie przy Kieleckim Centrum Kultury: - Otwórzmy nasze serca i portfele. Mamy naprawdę wyjątkowe fanty, które licytować będziemy na naszej scenie. Zapraszamy w niedzielę, 28 stycznia już od godziny 14 – zachęca dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, Agata Klimczak-Kołakowska.

Na plenerowej scenie przed Kieleckim Centrum Kultury zaprezentują się między innymi wokaliści ze Studia Piosenki działającego w Młodzieżowym Domu Kultury oraz tego z Domu Kultury Zameczek. Swoje fit-umiejętności taneczne pokaże ekipa Zumba Dance działająca w Zameczku. Przed sceną zatańczą tancerze Kieleckiego Teatru Tańca. Będą także soliści. W trzech utworach zaprezentuje się dyrektorski duet: Agata Klimczak-Kołakowska, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury i szefująca Domowi Kultury Zameczek Magdalena Nowaczek.

Wystąpią także instrumentaliści. Igor Wołowiec i Wiktoria Wolska, wykonają trzy utwory na skrzypce. Wschodnie sztuki walki zaprezentują członkowie klubu karate Shiro. Gwiazdą wieczoru będzie wokalistka Katarzyna Lisowska, która zaprezentuje się razem z chórem Gospel. Sceną, występami i licytacjami dyrygować będzie Robert Choiński.

O godzinie 20 przed Kieleckim Centrum Kultury będzie można podziwiać Światełko do nieba - pokaz laserów.. Pokaz będziemy mogli podziwiać dzięki Wodociągom Kieleckim, które w tym roku obchodzą jubileusz 95-lecia. Prezes Henryk Milcarz od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - To dla nas wielki zaszczyt. Cieszymy się, że co roku możemy wspierać tą akcję. Życzę wszystkim wielu wrażeń.

Sceny zagrają także w Galerii Echo, Galerii Korona i w Pasażu Świętokrzyskim. W galeriach licytacje i pokazy odbywać się będą w godzinach od 14 do 20, o godzinie 20 nad Galerią Korona będzie można podziwiać światełko do nieba - ciche fajerwerki.

Pasaż Świętokrzyski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w godzinach 12:30 – 17. Będą występy, pokazy, licytacje,

Razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagra też ulica Sienkiewicza, gdzie spotkacie nie tylko wolontariuszy. Znów pojawią się druhowie z niezastąpionych Ochotniczych Straży Pożarnych z Ćmińska, Bilczy, Niewachlowa, Samsonowa, Zabłocia, Zaborowic i Zagnańska-Chrustów.

Ulica Sienkiewicza - gigantyczna impreza z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę od godziny 14 od mostu na Silnicy do pomnika Henryka Sienkiewicza będzie wielkie granie. Oto lista atrakcji.

 • -Na mostku nad Silnicą rozlokują się strażacy z Ćmińska dowodzeni przez niezastąpionego Ireneusza Żaka, prezesa Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych.
 • -Ulicę Sienkiewicza, od mostku nad Silnicą do Leśnej zajmie strefa moro - czyli wszystko co związane z wojskiem. Wystawią się: Wojsko Polskie, Centrum Szkoleniowe na potrzeby sił Organizacji Narodów Zjednoczonych z Bukówki , grupa z zabytkowymi samochodami militarnymi, Stowarzyszenia Stadion. Będzie zaprezentowany sprzęt wojskowy, nowy i sprzed lat. Tu też będzie do zjedzenia grochówka przygotowana przez Wojewódzki Szpital Zespolony.
 • -Na Placu Artystów Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze zaproponuje wiele atrakcji
 • -Koło Placu Artystów rozlokuje się Loteria przygotowana przez Komitet Obrony Demokracji
 • -Na skrzyżowaniu Leśna/Sienkiewicza/Kapitulna - mnóstwo atrakcji przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna Niewachlów
 • -Miedzy Leśną a Małą - swoje atrakcje zaoferuje Ochotnicza Straż Pożarna Zabłocie
 • -Na rogu Sienkiewicza i Małej w lokalu po dawnej księgarni będzie... Jurek Owsiak a z nim radni Kielc Katarzyna i Kamil Suchańscy. Oczywiście chodzi o naturalnej wielości postać Owsiak, Każdy będzie mógł sobie zrobić z Jurkiem zdjęcie.
 • -Między Małą a Dużą - tu zaprezentuje się Straż Miejska i Polski Czerwony Krzyż
 • -Między Dużą a Wesołą - Ochotnicza Straż Pożarna Samsonów - będą rysować szybkie portrety, będą też pyszne pierogi i mnóstwo innych smakołyków. Zaplanowano też wiele innych atrakcji.
 • -Na Placu Literatów quady oraz Ochotnicza Straż Pożarna Bilcza
 • -Przy pomniku Sienkiewicza policjanci, służby celne, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, Urząd Wojewódzki i inni.

Wspaniałe licytacje w Pałacyku Zielińskiego

Wielka Kielecka Finałowa Licytacja wystartuje w niedzielę o godzinie 17 w Pałacyku Zielińskiego.

- Będzie o co walczyć. Lista fantów stale nam się powiększa i zaczynam się zastanawiać, czy skończymy licytację przed Światełkiem do Nieba – żartuje Jarosław Bukowski, dyrektor Domu Środowisk Twórczych, który poprowadzi aukcję. - Na tegoroczne hity wyrastają: Złote Serduszko WOŚP z 1996 roku, które wraca na orkiestrową licytację dzięki byłemu marszałkowi naszego województwa panu Franciszkowi Wołodźko, 62-letnia Skoda Octavia, która jest licytowana w Kielcach od 24 lat czy Złota Karta wstępu do Pałacyku Zielińskiego na wszystkie koncerty w 2024 roku. Jest także piłka z autografem Włodzimierza Lubańskiego, czy koszulka z podpisem Kamila Grosickiego. Można będzie wylicytować wspólną kawę z Marcinem Dańcem, Michałem Listkiewiczem czy Natalią Niemen. Jest sporo biżuterii, porcelanowe figurki z Ćmielowa, obrazy i grafiki, a nawet piękny fotel Truskawek, który po raz pierwszy był wylicytowany w 2016 roku, a teraz ponownie został przekazany na aukcję - dodaje.

Program artystyczny zapewni Tercet Madam z Młodzieżowego Domu Kultury.

Informacji o przedmiotach przekazanych na licytację i wydarzeniach zaplanowanych na dzień Finału można szukać także na Facebooku 32. Finał WOŚP – Kielce – Sztab #262.

Informacje na temat licytacji:
32.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach. Degustacje, piłka z autografami i... walizka łakoci. Najlepsze licytacje

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach. Kawa z Marcinem Dańcem, samochody i hipoterapia. Najlepsze licytacje, część 2

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie