4 liga. AKS 1947 o drugą wiosenną wygraną powalczy z kolejnym beniaminkiem, Hetmanem Włoszczowa. Czy pójdzie za ciosem?

Damian Wiśniewski
Piłkarze występującego w rozgrywkach czwartej ligi świętokrzyskiej AKS 1947 Busko Zdrój udanie zainaugurowali rozgrywki w rundzie wiosennej. Podopieczni trenera Mariusza Kośmidra pokonali beniaminka, OKS Opatów, 6:2, a w najbliższy weekend zmierzą się z innym zespołem, który w ubiegłym sezonie awansował z klasy okręgowej - będzie nim Hetman Włoszczowa.

Ekipa z Buska Zdroju w pierwszym tegorocznym spotkaniu miała ze swoim rywalem problemy mniej więcej do momentu strzelenia przez siebie gola w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowie. Później wszystko zaczęło iść znacznie lepiej i o tym, że w pewnym momencie przegrywała 0:2 można było szybko zapomnieć.

Gole Łukasza Miki, Piotra Radwańskiego, Doriana Buczka, Piotra Piwowarskiego oraz dwa Mateusza Jańca zapewniły AKS triumf w tym spotkaniu. Teraz piłkarze prowadzeni przez trenera Mariusza Kośmidra zmierzą się z innym beniaminkiem, Hetmanem Włoszczowa.

Hetman, który w poprzednim sezonie wygrał klasę okręgową, zaczął rundę wiosenną od niespodziewanego pokonania GKS Nowiny na wyjeździe. Ten mecz był debiutem dla nowego trenera włoszczowskiego klubu, Sławomira Grzesika.

Mecz Hetman Włoszczowa - AKS 1947 Busko Zdrój odbędzie się w niedzielę 21 marca. Początek zaplanowano na godzinę 15.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani