4 liga. Nida Pińczów kolejny mecz zagra z Alitem Ożarów na wyjeździe. Czy wygra drugie spotkanie z rzędu?

Damian Wiśniewski
Agata Chrobot
W ostatniej kolejce czwartej ligi świętokrzyskiej Nida Pińczów wygrała w roli gospodarza z Naprzodem Jędrzejów 3:0. Teraz podopieczni trenera Artura Jagodzińskiego zmierzą się na wyjeździe z Alitem Ożarów.

TS 1946 Nida Pińczów – Naprzód Jędrzejów 3:0 (1:0)
Bramki:
Karol Parlicki 21, Michał Krzak 66, Krystian Zaręba 90
Nida: Zyguła - Szafraniec, Koszela, Krzak (84. Morgaś), Ciacia (58. Jagodzki), Garula, Parlicki, Zaręba, Gajda (75. Paniec), Sadowski, Zygan.
Naprzód: Widawski - Celary, Butenko (58. Kot), Ganczarski (79. Pawlak), Radziejewski, Kowalczyk, Bożęcki, Maciejewski, Puchrowicz (85. Pak), Szymański, Sarota.

Nida Pińczów w ostatniej serii spotkań mierzyła się z zespołem walczącym o utrzymanie w czwartej lidze świętokrzyskiej, Naprzodem Jędrzejów. Już po pierwszej połowie podopieczni trenera Artura Jagodzińskiego prowadzili 1:0 po golu strzelonym przez Karola Parlickiego w 21. minucie gry.

W 66. minucie spotkania na 2:0 dla gospodarzy podwyższył Michał Krzak, a już minutę potem Nida grała... w przewadze dwóch zawodników. W 67. minucie meczu czerwone kartki dostali bowiem Krzysztof Szymański i Patryk Kowalczyk. Nida wykorzystała tę przewagę, utrzymała czyste konto do końca meczu, a w piątej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy bramkę na 3:0 zdobył Krystian Zaręba.

W tabeli ligowej Nida Pińczów jest już pewna utrzymania w tych rozgrywkach na kolejny sezon, nawet jeśli liczba spadkowiczów urośnie w razie spadku Korony II Kielce z trzeciej ligi. W klasyfikacji ligowej zajmuje 12. lokatę i ma 20 punktów przewagi nad 18. Naprzodem Jędrzejów, a nad 17. Hetmanem Włoszczowa 18.

Kolejnym przeciwnikiem pińczowskiej drużyny będzie Alit Ożarów. Drużyna z powiatu opatowskiego zajmuje w tabeli ligowej miejsce ósme i ma od Nidy o sześć punktów więcej. Pierwszy mecz z tym przeciwnikiem Nida przegrała 1:2, a jedynego gola dla niej w 90. minucie spotkania strzelił Piotr Gajda.

W ostatniej kolejce ligowej ożarowianie również zanotowali zwycięstwo, pokonując Moravię Anna-Bud Morawica 2:1 po dwóch golach strzelonych w drugiej części spotkania.

Mecz Alit Ożarów - Nida Pińczów odbędzie się w sobotę 12 czerwca, a jego początek zaplanowano na godzinę 16.