4 liga. Remis w derbach powiatu jędrzejowskiego. Naprzód podzielił się punktami z Unią Sędziszów. Porażka Wiernej Małogoszcz z Granatem

Fragment meczu, Granat - Wierna.
Fragment meczu, Granat - Wierna. Paweł Wełpa
W meczach 4 ligi, Naprzód Jędrzejów bezbramkowo zremisował z Unią Sędziszów. Wierna Małogoszcz przegrała 0:1 z Granatem w Skarżysku-Kamiennej.

Granat Skarżysko-Kamienna - Wierna Małogoszcz 1:0 (1:0)
Bramka: Damian Szyszka 18.

Zobacz zdjęcia z meczu: Granat Skarżysko-Kamienna – Wierna Małogoszcz

Granat: Michalski – Styczyński, Paluch (59. Spadło), Suwara (61. Głowaczewski), Dulak, Drożdżał, Szyszka, Bartosiak (90.+4 Wnukowski), Rzeszowski, Uciński (89. Parszewski), Dulęba (83. Wojna)

Wierna: Shram – Kołodziejczyk, Grzyb (62. Bąk), Kraus (89. Frączek), Fryc, Pawłowski (78. Jędrzejak), Malinowski, Bednarski (83. Wijas), Rogula, Soboń, Gągorowski

Granatowi zazwyczaj ciężko grało się z Wierną Małogoszcz i tak samo było tym razem. To goście posiadali w tym meczu delikatną przewagę. Choć to oni ruszyli od początku żwawiej do ataku, to prowadzenie objął Granat. W 18. minucie na strzał z woleja z okolic linii pola karnego zdecydował się Damian Szyszka i bramkarz Wiernej był bez szans. Jak się okazało, był to jedyny gol meczu.
Po przeciwnie stronie wystąpili dwaj byli piłkarze Granatu – Mateusz Fryc i Michał Kołodziejczyk. Niegdyś najlepszy strzelec Granatu nie miał jednak dobrego dnia i nie zdobył gola.
Mecz nie obfitował ani w bramki, ani w składne akcje, za to dużo było fauli i sędzia często sięgał do kieszeni po żółty kartonik. W ostatnich minutach meczy sięgnął po czerwony po tym jak Przemysław Michalski zbyt ostro starł się z jednym z rywali.
Choć mecz trwał prawie 101 minut, to goście nie zdołali doprowadzić do remisu. W drużynie gospodarzy dało się odczuć brak najlepszego snajpera Granatu Błażeja Millera pauzującego za żółte kartki.
r.

Naprzód Jędrzejów - Unia Sędziszów 0:0

Naprzód: Majcherczyk - Butenko, Olszewski, Maciejewski, Rybicki (75 Bożęcki), Kowalczyk (60 Równicki), Osiński, Gilewski, Sputo (68 Kasza), Tekiel (57 Owczarek), Blicharski.

Unia: Pawlikowski - Kita, K. Bratek, Żebrowski (85 A. Bratek), Pańtak, Ślęzak, Papaj (85 Grzych), Rejowski, Winiarski, Zapalski, Nartowski (65 Grzybek).

Derby powiatu jędrzejowskiego miały dwa oblicza. Do przerwy lepszym zespołem była Unia. Po zmianie stron lepiej grali gospodarze. Po strzale jednego z graczy Naprzodu piłka trafiła w słupek. W kilku innych sytuacjach bardzo dobrze bronił Tomasz Pawlikowski.