4 liga. Wygrana Unii Sędziszów, remis Wiernej Małogoszcz. W niedzielę gra Naprzód Jędrzejów

Unia pokonała na własnym boisku Olimpię Pogoń Staszów.
Unia pokonała na własnym boisku Olimpię Pogoń Staszów. Unia Sędziszów
W meczach 20 kolejki świętokrzyskiej czwartej lidze, Unia Sędziszów pokonała 2:1 Olimpię Pogoń Staszów. Druga nasza drużyna, Wierna Małogoszcz zremisowała na własnym boisku 1:1 z Partyzantem Radoszyce. Trzeci nasz zespół, Naprzód Jędrzejów swój mecz rozegra w niedzielę o godzinie 15 z Kamienną w Brodach.

Unia Sędziszów - Olimpia Pogoń Staszów 2:1 (0:1)
Bramki:Mateusz Rejowski 58, Konrad Papaj 79 - Ernest Rozmysłowski 23.
Unia: Pawlikowski - Kita, Pańtak, A. Bratek (55 Papaj), K. Bratek (85 Styczeń), Zapalski, Ślęzak (70 Żebrowski), Winiarski, Rejowski (90 Grzych), Brożek, Nartowski (55 Grzybek).
Olimpia Pogoń: Wareliś — Kobryń (66 Lis), Dutka (84 Żmuda), Baczewski, Rozmysłowski (62 Skrzek), Rzepa, Kumański, Wójcik, Malec, Skrzyniarz, Boksiński (75 Ciesielski).

W 23 minucie podopieczni trenera Dominika Bednarczyka strzelili gola za sprawą Ernesta Rozmysłowskiego i jednobramkowe prowadzenie utrzymali do końca pierwszej połowy.
W 55 minucie, po kontrze Mateusz Rejowski strzałem po długim rogu doprowadził do wyrównania.
Wygraną Unii zapewnił rezerwowy Konrad Papaj, który w sytuacji sam na sam strzałem lobem pokonał bramkarza gości.
Od 72 minuty staszowska drużyna grała w osłabieniu. Drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dawid Wójcik.

Wierna Małogoszcz - Partyzant Radoszyce 1:1 (0:0),
1:0 Damian Bednarski 62, 1:1 Mateusz Śliwka 72.
Wierna: Shram - Malinowski, Jędrzejak, Michał Kołodziejczyk, Foksa, Rogula, Soboń, Grzyb (46′ Bąk), Kraus (70′ Gągorowski), Bednarski (72′ Frączek), Fryc.
Partyzant: Kaszuba - Tyczyński, Samburski, Miśtal, Majewski, Kos (65 Markowicz), Opara, Morgaś (75 Sosiński), Pańczyk (83 Dymek), Śliwka.

Emocje w tym meczu rozpoczęły się dopiero w 60. Sędzia za zagranie piłki ręką przez jednego z graczy Wiernej podyktował rzut karny.
- Całkiem przypadkowe zagranie piłki ręką. Mój zawodnik zagrał piłkę nogą i trafiła ona go w rękę - mówił po meczu, Paweł Bień, trener Wiernej.
Piłka po strzale z 11 metrów Mateusza Śliwki trafiła w słupek.
Za moment było już 1:0 dla gospodarzy. Damian Bednarski strzałem głową pokonał bramkarza Partyzanta. Po kilku minutach gry zrehabilitował się Mateusz Śliwka, który po zagraniu Pawła Markowicza także strzałem głową pokonał golkipera Wiernej.