4 medale zawodników KS Tęcza Społem w Kielcach na Mistrzostwach Europy we francuskim Merignac

Bartosz Wartałowicz
Zawodnicy KS Tęcza Społem Kielce zdobyli 4 medale na Mistrzostwach Europy we Francji. Archiwum prywatne
Reprezentanci Polski z KS Tęcza-Społem w Kielcach na Mistrzostwach Europy we francuskim Merignac, zdobyli łącznie 4 medale, w tym 2 złote. Podopieczni Arkadiusza Znojka znacznie przyczynili się do wysokich miejsc Polski w poszczególnych kategoriach drużynowych na tych zawodach.

Sukcesy zawodników KS Tęcza Społem Kielce na Mistrzostwach Europy we Francji

Znakomicie wystartowała reprezentacja Klubu Sportowego Tęcza-Społem w Kielcach na Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Leżąc i Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w Merignac we Francji. Jedyną zawodniczką startującą w wyciskaniu leżąc klasycznym była Zuzanna Znojek. W kategorii do 47 kg juniorek do lat 18 zdobyła brązowy medal zaliczając 40 kg. Weszła w skład drużyny kobiet, która zajęła drugie miejsce w juniorkach do lat 18 uzyskując 50 pkt. i ulegając jedynie Finlandii mającej 56 pkt. Filigranowa zawodniczka wystartowała również w wyciskaniu leżąc w tej samej kategorii wagowej i wiekowej zdobywając złoty medal. Ponieważ zawodniczka uległa kontuzji nadgarstka, wykonała tylko jedno podejście na 25 kg i ten wynik dał jej pierwsze miejsce. Jej 12 punktów weszło w pulę punktów drużyny polskich juniorek do lat 18, która zdecydowanie wygrała klasyfikację drużynową mając uzbierane 57 pkt.

Spośród juniorów do lat 18, bardzo dobrze wystartował Radosław Rogala w kategorii 59 kg. Zawodnik zaliczył 77,5 kg, ale w trzecim podejściu zaatakował pierwszą pozycję ciężarem 87,5 kg. Gdyby zaliczył ten ciężar, byłby to również rekord Polski juniorów do lat 16. Ostatecznie Rogala zdobył srebrny medal, wchodząc w skład drużyny juniorów do lat 18, która dała Polsce trzecie miejsce z dorobkiem 26 pkt.

W zawodach wzięły udział dwie seniorki z KS Tęcza-Społem w Kielcach - Zuzanna Kula i Karolina Kołata. Pierwsza z nich, zmagając się z kontuzją kolana, uzyskała nieco słabszy wynik niż w majowych Mistrzostwach Świata - 152,5 kg. Zawodniczka wycisnęła w trzecim podejściu 160 kg, ale nie zostało zaliczone przez sędziów. Pomimo werdyktu rozjemców, zdobyte 100,30 punktów przyniosło Zuzannie Kuli trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszej zawodniczki zawodów. Niezbyt udany start miała, startująca w kategorii superciężkiej +84 kg, Karolina Kołata, brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Świata. Zawodniczka spaliła dwa podejścia na 190 kg, a atakując w trzecim podejściu brązowy medal ciężarem 195 kg, spaliła po raz trzeci i odpadła z konkursu.

Zarząd klubu chciałby podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu w Kielcach za wsparcie finansowe wyjazdu zawodników z Kielc.