50 lat minęło... Złoty jubileusz w buskim "ekonomiku"

  50 lat minęło... Złoty jubileusz w buskim "ekonomiku"

  (ALI)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pod wielkim, kolorowym baldachimem, w rytm przeboju "Tych lat nie odda nikt..." - buski "ekonomik" świętował 50.
  1/31
  przejdź do galerii


  Pod wielkim, kolorowym baldachimem, w rytm przeboju "Tych lat nie odda nikt..." - buski "ekonomik" świętował 50. urodziny.
  © Adam Ligiecki

  50-lecie istnienia świętuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 imienia Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju. Kulminacja rocznicowych obchodów przypada w ten weekend, a najbardziej spektakularnym wydarzeniem była gala jubileuszowa w hali sportowej popularnego "ekonomika".
  "50 lat minęło, jak jeden dzień..." - śpiewał na otwarcie Filip Wieczorek, zgrabnie parafrazując piosenkę tytułową z kultowego serialu "Czterdziestolatek". Uroczysta gala odbyła się pod wielkim baldachimem, upiętym ze 155 kolorowych wstąg. 50. urodziny "ekonomika" świętowali uczniowie, pedagodzy, absolwenci oraz zaproszeni goście - z posłami Krystianem Jarubasem i Michałem Cieślakiem na czele.

  - Uznaliśmy, że ten piękny jubileusz będziemy obchodzić nietypowo.
  Bo przez cały rok szkolny. Główne uroczystości odbywają się teraz, w czerwcu. Obchody 50-lecia są okazją do odbycia sentymentalnej podróży w przeszłość - podkreślił dyrektor Andrzej Bilewski, który przedstawił też 50-letnią historię szkoły. A potem długo przyjmował gratulacje, kwiaty i suweniry z okazji złotego jubileuszu.
  - Za 50 lat - Bóg zapłać wam. A za 50 następnych... i parę lat - szczęść Boże - te oryginalne życzenia złożył ksiądz Tadeusz Szlachta, proboszcz buskiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, który wcześniej odprawił uroczystą mszę w intencji szkoły.

  "Każda sekunda naszej egzystencji jest warta kilku milionów lat pamięci" - słyszeliśmy podczas prezentacji multimedialnej, przygotowanej z okazji półwiecza "ekonomika". Jedno jest pewne: tę jubileuszową galę zapamiętamy na długo. Na bardzo długo. W części artystycznej znalazły się, między innymi: napisana specjalnie na tę okoliczność, owacyjnie przyjęta "Pieśń jubileuszowa", prezentacje wokalne uczniów i absolwentów, popisy taneczne - od rock'n'rolla do... frywolnego kankana.
  Na finał imprezy wjechał do hali wielki tort jubileuszowy, z płonącymi świeczkami. Było głośno, było radośnie. I bardzo słodko!


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  Solec-Zdrój z lotu ptaka. Wrażenie robi nie tylko park [WIDEO]

  Tak z lotu ptaka wygląda Busko-Zdrój

  Powiat buski z perspektywy lotu ptaka wygląda pięknie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć z powiatu buskiego

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce