Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

60-lecie kieleckiego ekonomika. Uhonorowano pierwszego dyrektora szkoły (zdjęcia)

Iwona ROJEK
Lucyna Gromiec, dyrektor ekonomika razem z wieloletnim dyrektorem szkoły i wicekuratorem Henrykiem Florinem oraz Józefem Zuwałą, wójtem Bejsc odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą Feliksowi Gibule pierwszemu dyrektorowi technikum i inicjatorowi budowy placówki.
Lucyna Gromiec, dyrektor ekonomika razem z wieloletnim dyrektorem szkoły i wicekuratorem Henrykiem Florinem oraz Józefem Zuwałą, wójtem Bejsc odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą Feliksowi Gibule pierwszemu dyrektorowi technikum i inicjatorowi budowy placówki. Dawid Łukasik
Obchody 60-lecia Liceum Ekonomicznego imienia Oskara Langego w Kielcach zgromadziły byłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Atmosfera tej uroczystości była bardzo podniosła i wzruszająca.

[galeria_glowna]

Początki szkoły

Początki szkoły

Za datę urodzin szkoły uważa się rok 1952, kiedy decyzją władz oświatowych powołano cztery odrębne szkoły: Technikum Handlowe, Technikum Pocztowo-Telekomunikacyjne, Technikum Finansowe, Technikum Statystyczne. Z nich w 1957 roku utworzono obecne Technikum Ekonomiczne.

- Wprost nie możemy uwierzyć, że czas tak szybko minął - mówiły Teresa Kaczor i Urszula Machulska, byłe uczennice z rocznika 1973. - Szukamy na fotografiach naszych koleżanek i kolegów. - To były piękne czasy, kiedy jeszcze ludzie się ze sobą przyjaźnili i byli dla siebie życzliwi - mówiła absolwentka Barbara Jamroz. - Na zajęcia szło się z przyjemnością.

Bardzo ciekawą wystawę wspomnieniową przygotowały nauczycielki Danuta Młynarczyk i Jolanta Sobczyk. - Wyszukałyśmy mnóstwo starych fotek w archiwum, starałyśmy się pokazać wielu naszych uczniów i najważniejsze wydarzenia w ciągu całej historii - podsumowały swoją pracę. - A jest co wspominać. Nasi absolwenci zajmują obecnie wiele ważnych stanowisk, a szkoła cały czas się rozwija, dostosowując profile kształcenia do obecnych czasów. W szkole uczy się ponad 1000 uczniów, są kształceni w bardzo atrakcyjnych zawodach, choćby technika hotelarstwa, ekonomisty, ruchu turystycznego.

O zmianach zachodzących w liceum mówiła dyrektor Lucyna Gromiec. - Wysoka ranga naszej szkoły to zasługa wielu generacji pracowników dydaktycznych, administracyjnych, obsługi, zdolnych i ambitnych uczniów - podkreślała. - Naszym jubileuszowym hasłem są słowa, że teraźniejszość jest częścią przeszłości. Wprowadzamy nowoczesne technologie, urządzenia, mamy sale symulacyjne, nawet salę rozpraw, pomocną w wychowaniu młodzieży, wyrabiamy u uczniów praktyczne umiejętności, ale jednocześnie szanujemy przeszłość. Dowodem na to jest odsłonięcie dzisiejszej tablicy ku pamięci pierwszego dyrektora szkoły Feliksa Gibuły.

Bardzo pięknie o założycielu szkoły mówił były dyrektor Henryk Florin. - Feliks Gibuła kierował placówką przez 15 lat i oddał jej cale swoje życie - opowiadał. - Był wymagający i sprawiedliwy. Nie założył rodziny, nawet nie miał własnego mieszkania, swój czas i serce poświecił uczniom i szkole.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie