7 sposobów jak podróżować za grosze

Materiał partnera
Świat staje się globalną wioską i podróżowanie niemalże w każdy zakątek Ziemi staje się na wyciągnięcie ręki. Ponadto cyfryzacja umożliwia nam zdalną pracę, więc można połączyć przyjemne z pożytecznym. Podróże pomagają nam być bardziej otwartym, a wyjście z naszej strefy komfortu pomaga na uświadomienie sobie, ile ukrytych umiejętności posiadamy w sobie. Mieszkając w jednym miejscu i nie wyjeżdżając ryzykujemy, że wpadniemy w rutynę i nie będziemy się rozwijać.

Wbrew pozorom, nie musisz mieć grubego portfela, aby podróżować!
Matchbanker.pl - porównywarka pożyczek, przygotowała dla Ciebie listę trików, jak podróżować tanio.

1. Szukaj tanich przejazdów

Jeśli chodzi o loty, to jest obecnie na rynku wiele tanich przewoźników, a dodatkowo serwisy jak flyforfree, mlecznepodroze.pl, tanie-loty.com.pl pomogą Ci uchywicić najlepsze oferty. Korzystaj również z porównywarek lotów, takich jak na przykład skyscanner. Poza tym staraj się podróżować poza sezonem. Według badań najtańszym miesiącem jest listopad, ceny lotów są wtedy średnio o 14,2% tańsze. Jeśli wolisz wakacyjne terminy to polecane jest podróżowanie w czerwcu bądź wrześniu zamiast w lipcu czy w sierpniu.
Na krótsze dystanse warto użyć metody carpooling. Znajdź przejazd, który Cię interesuje i pojedź z kimś samochodem. Często to oszczędza i czas i pieniądze.

2. Couchsurfing albo Airbnb

To świetna metoda, aby nie wydać na nocleg krocie, a zarazem poznać bliżej kulturę danego kraju. Jeśli chodzi o couchsurfing noclegi są darmowe, wystarczy, że w podziękowaniu przywieziesz jakiś drobiazg z Polski bądź ugotujesz obiad. To również świetna metoda, aby poznać nowych ludzi i mieć lokalnych przewodników. Korzystając z portali Airbnb czy wimdu możesz wynając prywatny pokój czy mieszkanie. Dzięki temu możesz również zobaczyć, jak mieszkają ludzie z innego kraju, a często ich bliżej poznać.

3. Wymiana domów czy opieka nad domem

Poza tym ciekawą opcją jest wymiana domów. Być może w Polsce ten sposób nie jest jeszcze zbyt znany, ale jeśli rozpowszechniło się Airbnb, dlaczego nie zamienić się domem czy mieszkaniem? Zawsze warto jednak dobrze sprawdzić komentarze rodziny, z którą się wymieniamy. Takiej wymiany możesz dokonać na portalu takim jak Homeexchange albo Homeswap.
Kolejną śmiałą opcją jest opieka nad domem w trakcie nieobecności właścicieli. Zazwyczaj wystarczy, że podlejesz kwiatki czy zaopiekujesz się kotem, a nocleg w wymarzonym miejscu będzie darmowy, sprawdź go na stronie Mindmyhouse.

4. Wolontariat

Jeśli lubisz pomagać i intrygują Cię kierunki krajów rozwijających się, warto pomyśleć o wolontariacie. Taki wyjazd jest na pewno satysfakcjonujący i niezapomniany. Jest wiele stron, które usprawniają proces wyjazdu za granicę,
Przykładem takiej organizacji jest AISEC czy evs.org.pl bądź WWOF, która łączy ludzi chcących pomóc w ekogospodarstwach, z tymi którzy tej pomocy oczekują i wiele innych. Pamiętaj jednak, że wyjazd do kraju, w którym śmierć czy głód jest na porządku dziennym, wymaga przygotowania mentalnego. Zrób dobry research o kraju, bądź czytaj blogi i dopiero podejmij decyzję.

5. Pracuj kiedy podróżujesz

Jeśli wolontariat nie jest dla Ciebie, możesz również podróżować i wykonywać w tym czasie drobne prace. To na pewno nauczy Cię, jak starać się o pracę. Możesz też przejść szkołę życia jeśli dostaniesz pracę, której w Twoim stałym miejscu zamieszkania, być może nigdy byś się nie podjął. Jeżeli jesteś w podróży, pytaj czy nie potrzebują pomocy w restauracjach czy hostelach. Aby znaleźć pracę dorywczą, możesz również sprawdzić stronę Anyworkanywhere,

6. Jedz w lokalnych restauracjach

To sposób, który nie tylko pomoże Ci zaoszczędzić, ale również dobrze zjeść. Restauracje przy głównych punktach turystycznych charakteryzują się wysokimi cenami i jedzeniem słabej jakości. Lokalni ludzie zazwyczaj korzystają z miejsc mniej przepełnionych turystami i nieco dalej od centrum czy atrakcji turystycznych.

7. Weź ze sobą snacki

Ten pozornie nieznaczący trik może nam pomóc zaoszczędzić niemało. Często podróżując chwytamy coś w biegu, a za te małe przekąski w miejscach turystycznych można nieźle przepłacić. Snacki nie zajmują dużo miejsca w bagażu, a uratują Cię przed nagłym głodem i niepotrzebnymi wydatkami.

Podróże pomagają nam spojrzeć na życie z innej perspektywy, naładować wewnętrzne baterie i wyjść ze swojej strefy komfortu. To aktywność, która zdecydowanie wzbogaca nasze życie i dodaje energii. Warto próbować różnych sposobów, aby tanio podróżować, a jeśli brakuje Ci gotówki na wymarzoną podróż last minute, weź pożyczkę bez BIK i KRD i ciesz się słońcem od zaraz.

Najnowsze oferty na Black Friday

miejsce #8

Promocja

Mio Smart HUB G10

Gwarancja:24 miesiące

439,00 zł199,00 zł-55%
Materiały promocyjne partnera

Wideo